Disney ICP DUYURU 13 Vize Sonrası Yapılacaklar

Selam Arkadaslar;

Vizelerinizi aldiniz ya da aliyorsunuz.

Oncelikle hepinizi tebrik ediyoruz ve sizlere hayirli yolcuklar diliyoruz.

Simdi son olarak yapmaniz gerekenleri yaziyoruz. Lutfen asagidaki hususlari sirasiyla yapiniz ! Mutlaka yapiniz.

VİZENİ ALIR ALMAZ ASAGIDAKI BILGILERI OKUYUNUZ ve YAPMANIZ GEREKENLERI GECIKMEDEN YAPINIZ.

** Ilk Once size gelen VIZE' yi kontrol etmelisin. Vizeniz Program tarihlerini kapsayan bir J-1 vizesi olmak zorunda. 1-2 gunluk sapmalari dikkate almayiniz. **

** Bundan farkli F-1 / B-1/ B-2 gibi 3 yillik + 5 yillik + 10 yillik VIZE verildiyse sana bunu duzelttirmeniz gerekir. Bunun icin bizi arayınız ! **

Vizeniz NORMAL basılmış ise; YANİ J 1 Vizesi ise; 

1-)  Vizenizi aldıktan sonra Saglik Sigortanizi DOC sistemden satın alınız. Odediginize dair emailinize gelecek konfirmasyon emailinin ya da ekranda goreceginiz konfirmasyon onayinin ciktisini aliniz. Saklayiniz. ABD’ ye giderken yaninizda goturunuz.

Sağlık Sigortası hakkında çok soru alıyoruz. Sağlık Sigortası sizin bireysel almanız gereken bir hizmettir ve yasal olarak Disney ya da biz size şunu alın diyemiyoruz ! Sadece Disney yasal olarak uygun olan 1-2-3 opsiyon sunuyor size. Bunlardan birini siz seçmek zorundasınız.

Ancak karar vermenizde yardımcı olması açısından Sağlık sigortası program sürelerini kapsamalıdır... çünkü çalışırken her zaman hasta olabilirsin... Eğer programdan sonra daha fazla kalacaksanız, kalacağınız süreyi kapsayan bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz. ABD'de sigorta ve sağlık giderleri yüksektir.

Program sonrasını da kapsayan bir sigorta çok pahalı çıkıyorsa, kendi kararınız ile sadece program süresini kapsayan bir sigorta da yapabilirsiniz. Bu durumda program sonrası sigortanız olmayacağı için o süreyi kapsayan bir seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz pratik çözüm olarak. Bu daha ekonomik bir çözüm olabilir.

** Ayrıca J-1 VİZE SAYFASINI TARAYIP Sisteme yüklemeniz gerekiyor ! Bunu da hemen yapınız !

** Ayrıca DS2019 formunu DOC sisteminize tarayıp yüklemeniz gerekiyor ! Bunu da hemen yapınız !

** Uçak bilgilerini yüklemede + Sigorta satın almada + Vizenizi yüklemede bir sorun yaşarsanız lütfen İngilizce olarak bize + Vanessa'ya mail atınız.

** Vizenizi aldığınız andan itibaren artık bir DİSNEY çalışanısınız, bundan dolayı Disney'den gelen otomatik mailleri takip ediniz ! Sizden istenen eylemleri yerine getiriniz. Size gönderilen mailler ile ilgili sorularınız olursa yine bize + Vanessa'ya İngilizce olarak mail atınız.

2-)  Uçak bilgilerinizi DOC sisteme yükleyiniz. Bunu yapmazsanız orada evinize yerlesme zamanında ve planlamasında sorunlar yasayabilirsiniz ! Disney sizin ucak bilet bilgilerinize gore sizi Welcome yapacaktır.

3-)  Vize baslama tarihinden once ulkeye en erken 7 gün önce giris yapabilirsin. 7 günden daha erken giriş yaparsanız immigration police sorun yaratabilir. Vize bitis tarihinden itibaren 20 is gunu ulkede kalma hakkiniz bulunmaktadir. Donus planini buna gore yapabilirsin. Lutfen 20 is gunu gecirmeyiniz. (30 tam gun olabilir, ancak 30 gunu gecirmemen gerekir.)

4-)  Artik valizinizi hazirlayabilirsiniz. Biletlerinizi GRUP HALINDE almanizi tasiye etmistik. Bunu yapmayan ve bireysel giden kisiler konusunda yapabilecegimiz bir sey yok.

5-)   Amerika'da gittiğiniz zaman oraya ait interneti ve telefonu olan bir SIM kart alabilirsiniz. Bunu alıncaya kadar kendi telefonunuzu yurt dışına açtırabilirsiniz. Aileleriniz sizinle sürekli iletişim halinde olmak isteyecektir. Lütfen buna dikkat ediniz !

6-)   Disney size sadece program süresince konaklama sağlayacaktır. Program başlama tarihinden önce ya da program bitiş tarihinden sonra konaklama yapmak isterseniz, bunu kendiniz dışarıdan planlamalısınız. Bunun için Booking.com adresini kullanabilirsiniz. Yine bu türlü konaklamalarınızı arkadaş grubu olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

SAYGILAR

Candelas Team

  • 28 May 2018, Monday
NEXT CONTENT
TOP