Disney ICP DUYURU 5 - Hazırlanması Gereken Belgeler

Merhaba Arkadaslar,

Disney ICP 2018 basvuruları için bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu güne kadar depozitlerini yatiran ve kaydini kesinleştiren arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyoruz. 

Lutfen duyurularimizi Aileleriniz ile de paylasiniz ve gerekli aciklamalari onlara da yapiniz. Elbette aileleriniz bizi de arayabilir ve takildiklari konularda bize de direk sorularini sorabilirler. Ancak aileleriniz oncelikle size gonderdigimiz bilgileri okumalilar ki belki de bizi aramalarina hic gerek kalmayacak !

Simdi yapmaniz gerekenler 30 OCAK 2018 tarihine kadar asagidaki işlemleri yapıp BELGELERI HAZIRLAMAKTIR.

Lutfen 30 Ocak 2018 tarihine kadar asagidaki BELGELERI HAZIRLAYINIZ! Yapmaniz gerekenler madde madde siralandi.

30 Ocak tarihine kadar bu belgeleri hazırlayamayacak özel durumda olan kişiler bizimle irtibat kursun lütfen. 

LUTFEN GECIKMEYINIZ ! TEDBIR ALINIZ !

Lütfen emailleri çok dikkatli takip ediniz. Bizim ile kordineli hareket ederseniz ve soylediklerimizi yaparsanız hiç bir sorun yaşamayacaksınız!

 ** YAPILMASI GEREKENLER ve GEREKLI BELGELER **

1-)  Öncelikle bir dosya aliniz ve bir dosya olusturunuz. Asagidaki TÜM ORJİNAL belgeleri bu dosyaniza koyunuz !

** Bu dosyayı kaybetmeyiniz ! Bu dosyayı MART ayındaki mülakatta yanınızda getireceksiniz.

2-)   Sizlere bu hafta sonuna kadar DISNEY'den bir Direk Başvuru Linki (Direct Consideration Link) gönderilecek.

3-)   Bu linki tıklayarak e-mail adresiniz ile bir hesap açacaksınız.

4-)  Hesap açtıktan sonra Online Başvuru formunu dolduracaksınız. 

5-)   Başvuru formunuzu doldurduktan sonra Disney başvurunuzu onaylayacak ve bize bilgi verecek. Bizler de sizi " Considered / Approved " olarak onaylayacağız.

6-)   Daha önce Disney sayfasından direk başvuru yapanlar bu aşamayı tekrar yapmasına gerek yok ! bunları biz onayladık zaten.

7-)   Başvuru formunuz onaylandıktan sonra sizden aşağıdaki belgeleri hazırlamanız ve bazılarını hesabınıza yüklemeniz istenecek !

8-)  Aşağıdaki formların bazıları SİSTEME YÜKLENECEK ve bazıları sadece bizim kontrolumuz icin. Bundan dolayı sisteme yüklenecek olan belgelerin yanına " Disney Sistemine Yükle " notu koyduk. Bizim için olan belgelerin yanına " Bizim için - Ankara'ya getir " notu koyduk. Ancak sisteme yüklenecek belgelerin orjinalleri de bize iletilecek mutlaka ! diğerlerini sisteme yüklemenize gerek yok.

Disney Direct Link" ile Başvuru yapılması nasıl oluyor?

 

Dökümanlar

1-)   BORDO ya da YEŞİL pasaport olmalıdır.  Resimli kimlik sayfasını tarayıp JPEG ya da PDF olarak sisteme yükleyiniz.  " Disney Sistemine Yükleyiniz. "

*   Eger Pasaportunuz var ise suresi bu gunden itibaren EN AZ 1 YILLIK OLMALI. 1 yildan az sure kalmis ise bitmesine, yeni pasaport almaniz gerekmektedir.

Pasaportu olmayanlar Dikkat ! 

* Bir pasaportunuz yok ise mülakat sonucuna kadar bekleyebilirsiniz. Mülakattan geçtiğinizde acilen - hemen - 1 hafta içinde pasaportunuzu alıp sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bundan dolayı eğer mümkünse, zaten bir pasaport edinecekseniz, şimdiden bir pasaport edinmenizi tavsiye ederiz. En az 5 - 10 yıllık pasaport almanızı tavsiye ederiz. Öğrenciler için pasaport harcı olmadığı için bu haktan faydalanabilirsiniz.

2-)  ADLI SICIL KAYDI - Herkes Adli Sicil kagidi çıkartsın, dosyasina koysun ve mülakata gelirken Ankaraya getirsin… Adli sicil kagidi vermeyenler ABD ye gonderilemez ! unutmayiniz !  " Bizim için - Bir orjinal döküman Ankara'ya getiriniz."

 

3-)  En son okudugunuz bu dönem sonundaki tüm notlarinizi kapsayan, bu dönem not ortalamanizi gosteren ve genel yıllık not ortalamanızı gösteren, TRANSCRIPT (Not Dökümü). Bu belge Turkce olabilir.  " Bizim için - Bir orjinal döküman Ankara'ya getiriniz. "

*  Hazirlik okuyorsanız! Bu ilk donem not dökümünüzü getiriniz lütfen ! Girdiginiz sinavlar, mid-termler, final sinavlari not dokumu olabilir.

*  1. Sinif okuyorsanız! yıllık genel not ortalamanız olmayacak dogal olarak, ancak bu yıl ilk donem not ortalamanızı görecegiz.

30 OCAK tarihinden once Transcript - Not Dökümü almanız mümkün degilse lutfen bize email atiniz ve durumunuzu belirtiniz. Bu durumda not dokumunu daha sonra bize email ile de gonderebilirsiniz. Ancak her halukarda Orjinal transcriptini Ankara'da senden alacagiz. Bunu unutmayiniz. !

4-)  Okulunuzdan " Proof of Student Status Form " alacaksınız.  " Disney Sistemine Yükleyiniz ve  Bir orjinal kopyayı Ankara'ya bize getiriniz !"

Bu belgenin orjinalini asagidan download edebilirsiniz.

Bu belgenin ciktisini alınız. Lütfen printout guzel ve kaliteli olsun.

** Bu belgenin SECTION 1 bolumunu kendin doldur ve imzala.

** Bu belgenin SECTION 2 bolumunu doldur + okuluna imzalat + MUHURLET !

Section 2 bolumunu imzalayacaklar ve muhurleyecekler Ogrenci isleri, Dekanlik, bolum mudurlugun ya da sekterligi olabilir.

Ayrica asagidaki linklerden gecen sene imzalanan bazi ornek student proof belgeleri var. Okulunuza ya da bolumunuze bu ornek belgeleri de gosterebilirsiniz. Bunlarin ciktilarini yaninizda goturebilirsiniz. 

Bu belgeden 2 orjinal kopya hazirlayınız, birtanesini Ankaraya getireceginiz dosyaya koyunuz, digerini evinize koyunuz. Lütfen Kaybetmeyiniz ! BU BELGE EN ONEMLI BELGEDİR.

Her Ogrenci Proof of Student Status Form belgesine sahip olmak ZORUNDADIR. Bu belge ayrıca Disney Application'a yuklenmelidir !

 

2018-ORJINAL DOLDURMAN GEREKEN STUDENT PROOF BELGESI

2018 - ÖRNEK STUDENT PROOF BELGESI DOLDURMA YARDIM DOKUMANI

Buradan Indiriniz ve bu örneğe göre yukarıdaki formu doldurunuz.

Geçmiş senelerde öğrencilerimizin hazırladığı bazı "Student Proof" belgelerini inceleyiniz ve okulunuza gerekirse gösteriniz.

Örnekler önceki yillara ait oldugu icin, 2018 belgeleri ile ufak farkliliklar bulunmaktadir.

Örnekler sadece sizin icin bir yardimdir. Lutfen 2018 orjinal belgelerini doldurunuz !

Abdullah Gül Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi

ODTÜ

TED Üniversitesi

Başkent Üniversitesi

Piri Reis Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

GaziAntep Üniversitesi

Hacattepe Ünivertsitesi

İstanbul Üniversitesi

OKAN Üniversitesi

ŞEHİR Üniversitesi

BEYKENT Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

İzmir Teknoloji Üniv.

İstanbul Teknik Üniv.

Kadir Has Üniv.

KOÇ Üniversitesi

MEDİPOL Üniv.

Osman Gazi Üniv.

Özyeğin Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

 

ÖNEMLİ NOT: Proof of Student Status Belgesini sisteme yükledikten sonra BİZE de E-mail ile gönderiniz ! biz bir hata var mı yok mu kontrol edeceğiz !

 

 

 

5-)  ICP ROLE CHECK LIST:" Disney Sisteminde Mülakattan ÖNCE işlem yapacaksınız ! "

İş seçimi yapacaksınz ! İş seçimi mülakattan ÖNCE olacaktır. Size bir link gönderilecek. O linkten yapılan işleri izleyip sırayla pozisyon seçeceksiniz. Bu konuyla ilgili size ayrıca bilgilendirme yapılacak. Ancak şimdiden aşağıdaki linki tıklayarak nasıl ROLE seçeceksiniz buna bakabilirsiniz. Disney'den gelecek maillere de dikkat etmeniz gerekiyor.

Role Check List ve Pozisyon Seçim adımları nasıl olacak

Lütfen tıklayınız

 

Pozisyonlar ile ilgili detayli bilgiyi gecen sene giden arkadaslardan alabilirsiniz… Facebook gurubunu aktif kullaniniz !

6- SÖZLEŞMELER: " Bizim için - Sözleşmelerin çıktıları alınıp Ankara'ya mülakata getirilecek !"

Aşağıdaki bulunan sözleşmelerin çıktılarını alınız. Her bir sayfayı DİKKATLİ OKUYUNUZ. (..........) kısımlara isimlerinizi ve ilgili bilgiyi yazınız. 

Her bir sayfayı imzalayınız ve en son sayfalardaki İSİM kısmını imzalayıp tarihlerini atınız.

Lütfen unutmayınız. Yasalara göre Sözleşmelere bağlı olacaksınız. Bundan dolayı sözleşmeleri dikkatli okumanızı ve gerekirse ailenize de okutmanızı tavsiye ederiz.

Lütfen Ana Sözleşmeyi imzalayınız. Lütfen Öğrenci Beyannamesini hem Türkçe hem de İngilizce olarak imzalayınız.

1- ANA SÖZLEŞME

2- ÖĞRENCİ BEYANNAMESİ (İngilizce ve Türkçe İmzalanacak !)

Yukaridaki Tum belgeleri anlattigimiz sekilde hazirlayiniz. 

30 OCAK 2018  tarihine kadar tum belgelerinizi HAZIRLAMANIZ GEREKLİDİR.

Bizim istediğimiz belgeleri dosyaniza koyunuz ve  MART 2018  tarihinde yapılacak olan mülakata Ankara' ya yanınızda getiriniz. Mülakat tarihiniz Size Ayrıca bildirilecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi alacaksınız. Lütfen şimdilik bir plan yapmayınız. Değişiklik olabilir.

 

Sisteme yüklemeniz gereken belgelerinizi DİSNEY DOC Sistemine yüklerken aşağıdaki belge yükleme örneğinden faydalanabilirsiniz. Lütfen inceleyiniz !

Disney Application formuna belge yükleme sistemi

 

BASARILAR ve BOL ŞANSLAR

Sorularınız için her zaman bizleri arayabilirsiniz.

Telefon: CANKUTAY ÖZELÇİ - 0 532 382 79 75 & AKIN DEMIR - 0 532 600 48 21

Yogunluktan dolayi telefonunuza cevap veremez isek lutfen sms ile mesaj gonderin biz size mutlaka doneriz.

Candelas Magical Team

 

  

  • 31 March 2018, Saturday
NEXT CONTENT
TOP