What is CELTA? How can you join a CELTA course?

Eğer uluslararası çapta tanınan bir öğretmenlik vasfı arıyorsanız, sizin için doğru olan kurs bizde! İngiltere'de bir çok partner okulumuzce bir CELTA diploması edinebilirsiniz.

CELTA (The Certificate in English Language Teaching to Adults), öncesinde az ya da hiç İngilizce öğretmenliği deneyimi olmayan adaylar için giriş niteliği taşıyan bir kurstur. Ayrıca biraz deneyimi olan ancak küçük bir ön eğitim almış adaylar için de uygundur.

CELTA kurslarımız, Cambridge Üniversitesi’nin bir parçası olan Cambridge İngilizce Dil Değerlendirme kısmı tarafından onaylanır ve sertifikalarımız da aynı kısım tarafından verilir.

Bu öğretmen eğitim kursu, öğretmenlik için sağlam ve kullanışlı bir altyapı oluşturmayı, sınıf yönetim becerilerini ve efektif ESL (English as a Second Language) / EFL (English as a Foreign Language) eğitim tekniklerini sağlamayı hedefler. Kursu bitiren adaylar başarılı bir şekilde dünyanın çeşitli yerlerinde ESOL (English for Speakers of Other Languages) öğretmenliği kapsamında çalışmaya başlayabilirler.

Bu kurs size;

-  Esas konu bilgisini, efektif öğretmenliğin prensiplerini ve ona olan aşinalığı edinme,

-  Ve gerçek öğretmenlik bağlamında öğrendiklerinizi uygulama yeteneğinizi gösterme olanaklarını verir.

Öğretmenlik pratiği kursun ikinci gününden itibaren başlar. Bir kurs katılımcısı olarak sizin de deneyimli öğretmenleri iş esnasında gözlemleme fırsatınız olur ve size yazılı görevler verilir. Kurs, öğrenci merkezli bir yaklaşım üzerinde durur ve gerçek sınıflarda, değişik seviyelerde yetişkin öğrencilerle yaygın, denetlenen bir öğretmenlik pratiği gerektirir.

Giriş Koşulları

-  En az 18 yaşında olmak (Genellikle önerilen: Adayların 20 ve üzeri yaşta olmaları),

-  Dilde yüksek farkındalığa, İngilizce yazma ve konuşmada ileri seviye yeterliğe sahip olmak,

-  Efektif bir öğretmen olabilmek için gerekli olan becerileri geliştirmeye yönelik potansiyele sahip olmak ve öğretmenlik uygulamalarını ve yazılı görevleri başarı ile tamamlamak.

  • 30 August 2016, Tuesday
, , , , ,
NEXT CONTENT
TOP