hcxxx@hotmail.com

2 Ağustos- 29 Ağustos tarihleri arasında Candelas eğitim aracılığıyla Londra’ya gittik. Gideceğimiz dil okulu ve kalacağımız yurt bizzat Akın Bey tarafından ayarlandı. Vize işlemlerimizi de akın bey sayesinde sorunsuzca hallettik. Hatta Akın bey vize için gerekli tercümeleri bizzat kendisi yaptı. Londra’da havaalanında karşılandık ve hiçbir problemle karşılaşmadan kalacağımız yurda yerleştik. Akın beyin ayarladığı yurt çok temizdi ve 1 ay boyunca en küçük bir problem yaşamadık. Akın beyin bizim için seçtiği okul St. Giles bizce İngilterenin en güzel dil okullarından birisiydi. Okulda müdüründen görevlilere kafar herkes anlayışı, hoşgörülü ve sevecendi. Hocalarımız konusuna hakimdi. Buda bize iyi bir dil pratiği imkanı sağladı. Londra kesinlikle gidilmesi gereken bizce dünyanın en güzel şehirlerinden birisiydi. Ders çıkışlarında gidilecek bir sürü müzeler, tarihi binalar ve tabiî ki alışveriş merkezleri vardı. 1 ay boyunca hem okulda hem de okul dışında inanılmaz güzel vakit geçirdik. Akın bey ve Candelas Eğitim sayesinde hiçbir problem yaşamadan gittik ve döndük. Akın bey her şey için teşşekür ederiz sizin sayenizde hem iyi bir okulda eğitim gördük ve konforlu bir şekilde konakladık hem de çok iyi bir tatil yaptık. İngilizce öğrenmek isteyenlere önerimiz kesinlikle londraya gidiniz pişman olmayacaksınız EMRE YIKMAZ VE DENİZ SAYAR

  • 17 September 2010, Friday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
oncuozbay@gmail.com

oncuozbay@gmail.com
NEXT COMMENT

TOP