dundarayyildiz@hotmail.com

2006 yılında Pennsylvania, 2007 yılında California eyaleti olmak üzere 2 defa amerikaya gittim. Burada yaklaşık 6 ay kaldım. Amerikada İngilizce ve mesleğim olan inşaat mühendisliği ile ilgili eğitim aldım. Gitmeden önce vize için gerekli evrakların hazırlanması ve oradaki okulum FLS ile ilgili tüm işlemlerin her aşaması Ankara Barosu Avukatlık Akademisi Dil Merkezi ve CANDELAS International Education koordinatörü Akın DEMİR Bey tarafından titizlikle takip edildi. Bana sadece uçağa binmek kalmıştı. Uzun bir uçak yolculuğu sonunda havaalanında FLS yetkilisi tarafından karşılandım, önceden belirlenmiş olan eve sorunsuzca yerleştirildim. Burada iyi vakit geçirdim, FLS teki çalışanlar problemlerimle yakından ilgilendiler. FLS in düzenlediği etkinlikler sayesinde Amerikanın birçok yerini gezme fırsatı yakaladım. Hollywood, Beverly hills, Disneyland, New York City, Las Vegas bunlardan birkaçı. Burada almış olduğum İngilizce ve iş eğitiminin, yapmakta olduğum çalışmalarımda bana fayda sağladığını söylemek isterim. Amerikada kaldığım süre içinde sürekli benle irtibat halinde olan, rahat ve güvenli yolculuk yapmamı sağlayan Ankara Barosu Avukatlık Akademisi Dil Merkezi ve CANDELAS International Education koordinatörü Akın DEMİR Beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. SEVGİLER DÜNDAR AYYILDIZ

  • 11 September 2010, Saturday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
vicdandarcan@yahoo.com

vicdandarcan@yahoo.com
NEXT COMMENT

TOP