sivga_oztok@yahoo.com

1 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Akın Demir'in aracılığıyla İngiltere Lal Torbay dil okulundaydım. Okulun, kalacağım evin istediğim özelliklere göre belirlenmesi, vize ve bilet alınması sürecinde Akın bey'in çok yardımı oldu. Londra'da havalimanında Lal Torbay okul görevlileri tarafından karşılandık ve Torbay' a kadar götürülerek yanında kalacağımız ailelere teslim edildik. Torbay gerek iklimiyle, gerek insanlarıyla, doğasıyla ve tarihi dokusuyla yaşanılası, cennet gibi bir yer. İnsanlarla rahat iletişim kurabiliyor insan, gezilecek, eğlenilecek, yiyip içilecek yerleri çok güzel ve kaliteli. Okula gelince tek kelimeyle harika. Bir okul ortamı gibi gelmiyor insana. Sanki dostlarınla birlikte sohbet ediyormuşsun havasında geçiyor dersler. Öretmenler ve görevli personel dostça davranıyor insana. Her konuda yardımcı olmaya ve bilgini artırmaya çalışıyorlar. Düzenlenen geziler de ve rehberlerimiz de çok değerli ve unutulmazdı. Kısacası Torbay'da yaşadığım deneyimden ve geçirdiğim zamandan çok memnun kaldım. Ayrıca akın bey 5 gün boyunca Londra'da kalma isteğim karşısında da bana çok yardımcı oldu. Orada da rüya gibi 5 gün geçirme şansım oldu. Bana böyle bir güzel deneyim yaşama şansı tanıdığı ve bana yardımcı olmak için canla başla çalıştığı için Akın bey'e yürekten teşekkür ederim. İnanıyorum ki başka bir zaman başka bir ülkeye gitmek için tekrar bana yardımcı olacaktır. Şıvga Öztok Mail: SIVGA OZTOK E-Posta Adresi: sivga_oztok@yahoo.com

  • 7 September 2010, Tuesday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
xxy@hotmail.com

xxy@hotmail.com
NEXT COMMENT

TOP