Messages from our TOEFL Students

1,5 ay gibi kısa bir süre içinde hazırlanmam gereken Toefl sınavı için kaydolduğum dil kursudur. Derslerin birebir olmasının faydası ve eğitmenimin kalitesi bir yana, Gözde hanım ve Cankutay beyin ilgi ve alakasının, iletişimlerinin çok iyi olmasını eklemeden de geçemeyeceğim.

Candelastan online Toefl kursu aldım. Kurs başlangıcında iki basılı Toefl kitabı kurs tarafından yollandı. Dersleri bu kitaplar üzerinden yaptık. İki kitabı da bitirdik. Tuba hocamız ders saatleri konusunda hep esnek davrandı. Bu kurs sayesinde Toefl'ın genel yapısını ve soru tiplerini öğrenmiş oldum

Candelas'ta İngilizce dil kursunu Tuba Engel hocam ile gerçekleştirdik. Kendisi, herzaman ders programını bize göre ayarladı. Bu sayede, tüm derslerimize eksiksiz katılabildik. Kurs boyunca verilen iki adet TOEFL kitabını hocamızla birlikte çözdük. Ayrıca Tuba Hocam, bize farklı kaynaklar da önererek dil seviyemizi geliştirmeye çalıştı.

Herkese merhaba ben Ekin 1 bucuk sene önce Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştım ama büyük uğraşlarıma rağmen TOEFL denkliği 90 olan okulumun kendi hazırlık sınavımdan geçemedim ve yardım almaya karar verdim.1 senenin sonunda Candelası International Academy'i buldum ve TOEFL için ders almaya başladım ama aynı zamanda okulum hazırlık sınavından 70 almak için okuluma gidip derslerime devam ettim. TOEFL derslerim okuluma yönelikti ve bir anda yoğun bir tempoyla karşı karşıya kaldım. Kursta derslerim ingilizceyle alakalı 5 dil becerimi geliştirmeye yönelikti. Size şöyle kısaca anlatayım listening bölümünde duyduğumu anlamakta çok zorlanırken bırkac ay sonra herseyı duymaya ve anlamaya basladım.Writing bölümünde 300 kelimelik bir essay cıkartmak için 2 bucuk saat uğraşırken yarım saatte çok daha az yanlıslı ve anlamsal olarak güçlü essayler yazmaya başladım. Speakingim kendimi bildim bileli kotuydu her Türk gibi ama derslerde maruz kala kala karşılıklı diyolaglarla duraksamayı en aza ındırerek ıngılızce konusmaya basladım. Bunların hepsi 4 aylık kısa bır sure sonunda oldu ve bugun hazırlık sınavımdan 75 alarak geçtiğimi öğrendim. Çok mutluyum ve bu mutluluğum Candelas taki hocalarım sayesinde.Kesinlikle benim durumumda olan ya da TOEFL dan belli bir puanı almaya çalışan herkese bu kurumu öneriyorum. Öğretmenlerin hepsi çok kaliteli ve hemen hemen hepsi native speaker, Türk öğretmenlerin hepsinin bilgi birikimi çok yüksek ve onlarda bir native kadar iyi ve temiz bir aksanla ingilizce konuşuyorlar. Ayrıca bana muazzam bir ders programı hazırladılar ve bu sayede okulumu hiç aksatmama gerek kalmadı okul ve kursumu aynı anda kolaylıkla tamamladım.Kısacası Ankara'da TOEFL'ın en iyisi diyebilirim bir dil öğrencisi olarak.Herkese iyi günler dilerim.

Düşünmeden tereddüt etmeden gitmeniz gereken bir kurs. Sınav süremde her türlü doküman ve manevi desteği esirgemeyip 3 aydan kısa bir sürede istediğim puanın üstünde bir puan almamı sağladılar. TOEFL IBT eğitimi gerçekten çok başarılı. Başta Tuğba hocama daha sonra tüm Candelas ekibine çok teşekkür ederim. :)

TOEFL için uzun bir süre beraber çalıştık. Akın Hoca'ya, Gözde Hanım'a ve beraber çalıştığımız Veronika'ya çok teşekkürler. TOEFL için yeterince çalışacak zamanınız var ise Veronika çalışılabilecek en iyi yol gösterici olabilir. Gramer eğitimi için Tuba Hoca ile çalıştık, yabancı hoca istenilmiyorsa Tuğba Hoca da en iyi seçim olabilir.

Açık olarak belirtmek gerekirse birebir ingilizce eğitim almaktan son derece memnunum.Oluşturulan eğitim kültürü ve öğrenciye ilgi alakanın üst seviyede olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Ek olarak , Cana yakın hocaları ve personeli ile beraber kendinizi Candelas ailesinin bir bireyi olarak görmemek elde değill :) Teşekkürler CANDELAS :) :) :)

Düşünmeden tereddüt etmeden gitmeniz gereken bir kurs. Sınav süremde her türlü doküman ve manevi desteği esirgemeyip 3 aydan kısa bir sürede istediğim puanın üstünde bir puan almamı sağladılar. TOEFL IBT eğitimi gerçekten çok başarılı. Başta Tuğba hocama daha sonra tüm Candelas ekibine çok teşekkür ederim. :)

Yaklaşık 3 aylık Toefl İBT çalışmam sonucunda istediğim puani akın hocam sayesinde almış bulunmaktayım.Bu süreçte gerek kişisel desteği gerekse sınav stratejileri hakkında verdiği direktiflerle amacıma ulaşmam için en büyük desteği sağlamış bulunmaktadır.Kendisine ve ekibine gösterdikleri ilgi ve sıcak kanlılık için teşekkürü borç bilirim.Toefl İBT ve diğer ingilizce tabanlı sınavlar için candelas'ı herkeze şiddetle öneririm. İngilizce öğrenmek için başka kurum ve kuruluşlarda vakit kaybetmeye son !!

BEN TOEFL öğrencisi olarak fiziki ve kurs imkanlarından baya istifade ettim. Öncelikle kursta rahatlık sağlanmis sıcak sicak soguk içecek kendi başınıza amerikan kurslarindaki gibi alabilirsiniz.fiziki olarak son derece geniş bir teknolojik alt yapısı vardır. TOEFL IBT öğrencisi olarak kendi başıma deneme yapma imkanı buldum. Zira kulak tikaclarina kadar herşey düşünülmüş ve hazırlanmisti. Ayrica eski toefl sinav yapilan yer oldugundan aynen prova yapabilirsiniz ayriyetten Calisilan kaynaklar da sınava birebir uyumluydu. Kısacası memnun olarak ayrilabileceginiz bi yer.

Yüksek lisans eğitimim için iyi bir not almak için çok sayıda kurs arayışından sonra Candelas'ı keşfettim. Kurstan içeriye girdiğimde buranın diğer kurslardan farkını hissettim, kesinlikle öğrenci ve başarı odaklı olduklarını gördüm. Diğer kurslar gibi soğuk ifadelerle konuşan insanlar ve para hırsı yoktu. 2 kişi çok makul bir ücrete Akın Hoca'dan özel ders aldık ve ders bittiği halde sonuna kadar destek gördük. Buradan Candelas ailesine tekrar teşekkür ediyorum. TOEFL sınavına hazırlananlar burayı görün ve öyle karar verin, kursa başladıktan sonra asla pişman olmazsınız.

Mezuniyet sonrası iş arayışımda bana avantaj katması için TOEFL sınavına girmeye karar verdim ve Ankara'daki kursları araştırmaya başladım. İngilizce seviyem ileri düzeyde olsa da, benim için önemli olan sınav taktiklerini öğrenmekti. Pek çok kurumla görüştüm ve en son Candelas'da karar kıldım. Sıcak ortamı, sınava beni birebir hazırlayacak dokümanları ve ekipmanları, başta Akın Hoca olmak üzere güleryüzlü öğretmenleri ile aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Kalabalıklar arasında kaybolmadan TOEFL için hazırlanmak isteyenler, Candelas'a uğramadan seçim yapmayın derim :)

Başta Seçkin Esen olmak üzere tüm Candelas Eğitim'e çok teşekkür ediyorum. Aldığımız Toefl eğitimi sayesinde Toefl IBT sınavına ilk girişte istediğim notu aldım. Hocamız Seçkin Esen'in öğrenciye olan ilgi ve desteğide bu başarının bir parçasıdır. Herkese tavsiye ediyorum ve tekrardan tüm Candelas Eğitim'e çok çok teşekkürler.

Üniversite son sınıftayken iş bulma konusunda diğer adaylara göre bir artım daha olsun diyerek Toefl sınavına hazırlanmaya karar verdim ve Ankara'da kurs araştırmaya başladım. Pek çok lokasyonda pek çok kurs gezdim ve Candelas Academy'ye karar verdim. Seçkin Hocadan 2 kişi ders aldık. En başta girdiğim deneme sınavına göre (toefl sınavı ile birebir aynı formatta) Seçkin Hocayla saat planı yaptık. Planladığımız 44 saat çok eğlenceli ve verimli geçti. Beni en çok etkileyen şey 4 ay önceden planladığımız zamanda sınava hazır olmam ve öngördüğümüz, hedeflediğim puanı almış olmamdı. Seçkin Hocanın genç ve alanındaki yenilikleri takip ediyor olması, bize sınav konusunda her türlü güncel materyali sağlamış olması gerçekten bu kurumu ön plana çıkarıyor. Kurs ortamı, kitap-bilgisayar entegre eğitim modeli gerçekten çok verimli. Sadece bilgi odaklı olmayıp sınav stratejilerini de bizle paylaşmış olması başarıya götüren bir başka büyük etken. Başta Seçkin Hocaya olmak üzere tüm Candelas ekibine teşekkür ediyorum ve kurumu da herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Seçkin Esen'den toefl ibt dersi almak için kursa başladım. Direkt sınava yönelik bir eğitim istediğim için benim isteklerim doğrultusunda çok güzel bir program düzenledik ve toeflda hedefime ulaştım. Seçkin Esen Ankara'da ibt eğitimi konusunda en donanımlı kişidir. Herkese çok içtenlikle tavsiye ettiğim bir yer. Ayrıca samimiyetleri ve yardımsever kişiliklerinden dolayı istediğiniz her konuda çekinmeden danışabilirsiniz. Sadece toefl için değil diğer ingilizce eğitimleri için de Seçkin Esen'in Ankara'da rakibi yok diyebilirim.

Candelas Golden Team CEOsu Sayın Akın DEMİR ile tesadüfen bir tanışma fırsatı bana TOEFL sınavında istediğim notu alma sanşını tanıdı. Nasıl mı? Öncelikle seçme ve özel eğitimci backrounduna sahip bir ekip var karşınızda ve konusunda uzman bu muhteşem ekip tamamen sizin seviye ve hedefinize yönelik özel bir program danışmanlığıyla işe başlayıp hedefinize ulaştırmak adına ne gerekiyorsa yapıyorlar. Ayrıca, Candelas eğitim ortamının gayet modern ve nezih olması, kendinizi aile ortamında ve emin ellerde hissetmeniz, hard ve soft tüm doküman desteğinin tam sağlanması, stratejik bir yaklaşımla eğitimin devam ettirilmesi sonucunda sınav başarısının kesin olması sizi şaşırtmasın. Tamamen profesyonel bir ekibin ellerinde bir iş başvurusu ihtiyacı nedeniyle ve hayatımda ilk defa girdiğim TOEFL sınavına 2.5 aylık kısa bir sürede hazırlanarak hedefim olan notu almış bulunmaktayım. Tabii ki, en büyük katkı ve emek Seçkin ESEN hocamın olup, kendisine şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Birçok ticari kursun bulunduğu bu ortamda Ankara da eğitimci ve sahasında uzman bu güzel ve samimi ekibi tanımanızı ve hedefinize emin adımlarla ulaşmanızı dilerken şunu hatırlatmak isterim; " Hayat başlı basına büyük bir sınavdır, strateji ve teknikleriyle özellikle bilge kişilikler önderliğinde yaşanmadan başarı söz konusu değildir." Sevgi ve Saygılarımla...

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Seçkin hocamla tanıştım ve Candelas Eğitim'e başvurdum. Daha kapıdan girer girmez karşılaştığım sıcak ortam ve bir o kadar sıcakkanlı olan Akın hocam ve Seçkin hocam buranın doğru adres olduğunu hissettirdi. Yoğun bir programın ardından kısa sürede istediğim puana ulaştım tabiki Seçkin hocam sayesinde TOEFL sınavı ile ilgili korkuları olan, istediği puana ulaşmak isteyen herkese burayı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız. :)

Akın Hocam veee tabi ki Seçkin Hocam gerçekten çok iyi eğitimcilersiniz. Özellikle Türkçede ki gramer de dahi zorlanırken Seçkin Hocam sağolsun İngilizceyi öğretti. Kötü bir başlangıçtan bir yıl içerisinde bu kadar çok ilerleyebilmeme katkı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.. Çok değerlisiniz :)) İlgi ve alaka gösterilen çabalar bunlar için ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorumm. İyiki sizleri tanıyabildim

Benim bölümüm yüzde yüz ingilizce ve bu bölüme ilk geldiğim zaman vay ingilizce okuyacağım diyordum. Fakat, dil okuluna başlayınca her şeyin o kadar da kolay olmadığını anladım ve uzman yardımına ihtiyacımın olduğunu fark ettim işin en zor tarafı da bölüme başlarken ingilizceye sıfırdan başladım ve TOEFL sınavını da geçmek zorundaydım. Bu nedenle, kursları araştırmaya başladım tabii bu iş sadece kurslar ile de bitmiyor okuldaki hocalarda çok önemli TOEFL sınavın geçecek öğrenciler için ve öncelikle hazırlıktaki sınıf hocam sayın hakan cangir hocama çok teşekkür ediyorum çünkü Hakan hoca sayesinde çok yol katettim ingilizcede ve hazırlık bittikten sonra hakan hocamın tavsiyesiyle CANDELAS dil kursuna gittim ve orada Seçkin ve Akın hocalarımızla tanıştım ve onların yardım, doğru planlamaları ve yılların verdiği deneyimleri sayesinde ingilizceyi çok iyi öğrendim ve TOEFL sınavın geçtim. Sayın Hakan hocama, Seçkin hocama ve Akın hocama ne kadar teşekkür etsem azdır....

Bu kadar eğlenceli ve bu kadar samimi bir TOEFL dersi almamı sağladıkları ve güven verdikleri için GÖZDE HOCA' ya ve Candelas Eğitim' e teşekkür ederim. Sonuçta ben hedefime ulaştım ve benimle birlikte mutlu olmalarından da ayrı bir keyif aldım. Herkese de tavsiye ederim. Vaktiniz çok ise daha bir güzel olur tabi. :)

Candelas Eğitim Kurumu' nu arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırdım.Bana karşı sergilenen ilgi ve kafamdaki sorulara aldığım tatmin edici cevaplar bu kurumu tercih etmeme sebep oldu.Kısa süreli fakat yoğun bir Toefl eğitimi alarak açıklarımı kapattım.Yani kısacası hedefime ulaştım.Ben arkadaşımın tavsiyesine uyarak akıllıca bir seçim yaptığımı düşünüyorum ve Candelas Eğitim Kurumu'nu bende tavsiye ediyorum.

Hazırlığa başladığımda çok fazla soru vardı kafamda. açıkcası konu ingilizce olunca pek güvenemiyordum kendime; çünkü ingilizce altyapım çok iyi değildi. bu yüzden TOEFL'ı geçebileceğimi hiç düşünmedim. Sonra kendi kendime Candelas'ı buldum, sağolsun Seçkin hocam çok yardımcı oldu, kendi çalışmalarımla ve Seçkin hocamın desteğiyle hazırlandım TOEFL'a. TOBB ETU hazırlıkta olup da TOEFL sınavını nasıl geçeceğini düşünenlere Candelas'ı tavsiye ederim cidden, herşey için çok teşekkürler :)

bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine geldim Candelas'a ve çok memnun kaldım.Seçkin hocanın ve Gülben hocanın sayesinde ingilizcem gelişti ve toefl denen illet sınavda başarılı oldum :)) Herşey için çok teşekkür ederim.tobb etünün hazırlığında sürünen bütün gençlere Candelas'ı tavsiye ediyorum :))

Bence süper bi toefl eğitimi veriyorlar.Özellikle benim gibi sınavdan nefret eden birinin ilk ibt sınavında 86 almasını sağlayan Seçkin hocaya tesekkür ederim.Herkeze benden tavsiye kesinlikle Seçkin hocadan ders alın eksiğiniz varsa.Tabi bu demek değildirki diğer hocalar kötü ama ben Seçkin hocadan ders aldığım için onu önerdim ;)

İngilizceyi bu kadar sevip, başarılı olabileceğimi hiç düşünmezdim , bu Candelas ailesi sayesinde mümkün oldu. Hiç bir zaman hazırlığı geçemeyeceğimi düşünüyordum:) ama şu an burada bu yorumu yazıyorum:) Hazırlığı atladığım için mutluyum ama buradan ayrılacağım için çok üzülüyorum. Özellikle Seçkin Hocama ve Gülben Hocama çok teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız büyük ihtimalle hala hazırlığı geçmeye çalışıyor olacaktım. Son olarak her şey için teşekkür ederim. Arkadaşlar hazırlıkla sıkıntısı olan herkese Candelas'ı tavsiye ediyorum.:D

Bu zamana kadar ogrenemedigim ingilizceyi candelasta ogrendim seckin hoca ve gozde hocanin yardimlariyla.Tabiki akin hocanin onderliginde. . . Bu sicak ortamda yakin dostluklarla TOEFL sinavina daha iyi hazirlaniyorum ve inaniyorumki onlarin bilgileriylede TOEFL sinavini vericegime inaniyorum. Buraya gelmemin nedenide her ogrencinin basariyla sinavi gecmesidir. Herkese de tavsiye ederim ki candelasta bu basarili hocalardan ders almali ! herkese cok tesekkur ederim ve hicbir zaman da bu dostlugumuz kaybolmayacak.

Candelas ve Seckin Esen'le tanismam hayatimin en buyuk sansiydi benim icin. Sadece TOEFL icin degil genel olarak hem cok guzel dostluklar edindim hemde TOEFL sinavini Seckin Hocam sayesinde basariyla gectim. Acikcasi TOEFL dan basari isteyen herkesin Seckin Hocayla tanismasi gerekiyor, adam bu isin piri.... Biliyor kendisi bizzat derslerde sinamisligim vardir turkcesini bilmedigim kelimelerin bile ingilzce karsiligi biliyor. Ayrica her bolum icin kendine has taktikleri var.. Insallah hayatlari boyunca Seckin Hocam ve Akin Hocam tanidigim gibi basarili olurlar hersey icin cok cok tesekkur ederim.

Candelas'a Tarik kardesimin zorlamasiyla geldim. Ama iyiki de zorlamis. Bana ilk okulu birakip candelas'a gidelim 3 ayda hallederiz demisti. Baslarda inanmadim ama buraya gelip burdaki sevgi saygi dostluk ortamini gordukten sonra inandim ki buraya gelen herkes bu sinavi verip gecebilir. Nitekim oyle de oldu. Ilk sinavimda basariyla gectim. Buradaki Akin Hocam Gozde Hocam Cankutay abimiz son ve en onemli olarak Seckin Hocamin samimi sevgi dolu arkadasca davranislariyla verdigi egitimle verilmeyecek ingilizce sinav sekli yok. Okuma nasil ilkokulda ogrenilirse ingilizce de Candelas'ta Seckin Hoca ve diger hocalarimizin yardimiyla ogrenilir. Biz buraya toefl vermek icin geldik cok sukur verdik de, fakat dostlugumuz muhabbetimiz bitmedi. Daha candelasla Akin Hocayla Seckin Hocayla yapacagimiz cok seyler var. Allah hepinizden razi olsun Hocam.

Candelas... (: Bu zorlu hazırlık yılımı Candelas özelliklede ''Seckin Esen'' sayesinde atlatıyorum. Ingilizceyle aramın hiç iyi olmamasına ragmen buraya derse gelirken hiç oflamadan geliyorum. Burada geçirdigim süre boyunca büyük anlamda İngilizcem dahada gelişti ve özellikle de hiç yapamam dedigim speaking ve writing konularını inanamıyacagım derecede yapmaya basladım (: Seckin Hoca farkıyla Toefl ı halledicem ve mükemmel bir ingilizceyle hayatıma devam edicegimden eminimm.. (:

Candelas Egitim :) genellikle ogrenciler gidicegi kurs ismine degil ogretmen ismine gelirler.. nitekimde bende Seckin Esen markasina gelmistim :) kursa konusmaya geldigimde beni dusundiurdu cunku biraz kucuk bi alanda calisiyoruz ama buna ragmen ust duzey basari mevcut.. basta ben sunu soylemek isterimki kurstaki cogu hoca hacettepe mezunu olup fazla ilgililer.. diger hocalari fazla bilmiorum ama Seckin Esen basli basina bi isim diyebilirm.. bana ders calisma aliskanligi edindirdi daha da onemlisi girecegim sinavlara inandirdi.. bence motive olmak bi ogrenci icin cok onemlidir.. ve ben bunun Akin Demir ve Seckin Esen tarafindan mukemmel bi sekilde empose edildigine inaniyorum.. inanilmaz bi aile var burda.. dersten egitimden ziyade konusabilceginiz biseyler paylasabilcegimiz hocalarimiz var... Akin hoca buranin sahibi olmasina ragmen tum ogrencilerle yasadigi sicak diyaloglar sayesinde kursa gelirken oof yine mi kurs diyerek gelmiyoruz. bir de Cankutayimiz var tabii.. sabahlari onun gunaydiniyla derse basliyoruz :) ama toefl diyosaniz Seckin Eseni oneririm :)

Candelas Eğitim kurumunda 20 Aralık 2014 tarihinde TOEFL IBT sınavına ilk defa katıldım. Aynı zamanda eğitimimi de aynı kurumda almam nedeniyle alışkın olduğum ortam nedeniyle burayı tercih ettim. Sınav salonu, bilgisayarlar, kulaklıklar ve gözetmen desteği oldukça başarılı ve nezih bir ortam sağladı. Özellikle Kızılayda olmasına rağmen, ofis ve sınav salonu ortamının sessiz ve iyi yalıtımlı olmasının konsantrasyonunuzu artırdığı bir gerçek. Sınava girecek arkadaşlarıma burayı özellikle tercih etmelerini öneririm pişman olmayacaklarına eminim. Şahsım adına herhangi bir problem yaşamadım ve istediğim notu da aldım. Herkese iyi çalışmalar. Ayrıca başta Sayın Akın DEMİR olmak üzere tüm Candelas ekibine sağladıkları bu nezih ve rahatlatıcı ortam için teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum...

Tarik arkadasimin tavsiyesiyle geldim bu mukemmel insanlarin oldugu ve mukemmel bir egitimin verildigi yere.TOEFL a daha girmis olmasam da seckin hocam ve canim hocacigim gozde hocam sayesinde gececegimden eminim.Gozde hocamin hangi piskolojide olursam olayim bana hep ayni sicakligi gostermesi ve buna benzer binlerce sey ona karsi omur boyu minnettar kalacagimin gostergesidir.Herkese siddetle tavsiye ediyorum.

Sınav ortamı çok iyiydi. Sınav personeli çok iyiydi. Ses önleyici kulaklıklar çok faydalı oldu. Sınav personeli çok yardımcı ve ilgiliydi.

Kursa baslamadan once bircok kurs arastirdim fakat hicbirisi bana Candelas'in verdigi guveni vermedi. Hem yaptiklari kisa ve uzun vadeli calisma planlari hem de bireysel calisma imkanlari sundugundan dolayi Candelas'i guvenerek tercih ettim. Akin Hoca yonetimindeki Candelas kadrosu iyi bir egitimin yani sira iyi bir calisma ortami da sagliyor. Yasemin Hocam sayesinde temelini guclendirdigim Ingilizcem"i Seckin Hoca ile ust seviyelere cikardim. Seckin Esen hocamiz bence Turkiye'deToefl egitim sistemini icsellestirerek, kendi yontem ve stratejileriyle ogrencilere en iyi egitimi vererek onlari basariya ulastiran essiz bir hocadir. Verdigi iyi egitimin yani sira hissettirdigi aile ortamiyla da ogrenciyi basariya daha cok odakliyor. Cankutay abiye de bize desteklerinden dolayi tesekkur ederim.

Kizilayda olmasi sebebiyle kafamda soru isaretleri vardi ama gerek labaratuvari gerek sorumlulariyla gayet guzel bir sinav merkezi. Oldukca rahat ve sessiz.

Kursa baslamadan once toefl sinavi hakkinda pek iyimser degildim fakat ozellikle Seckin Esen hocamla calismaya basladiktan sonra fikrim degisti, bu konuda size yardimci olabilecek en yetkin kisi Seckin hocadir. Bir de butun bunlarin yaninda diger hocalarin, Cankutay abinin ve Akin hocanin yarattigi sicak bir ortam da var. Daha ne olabilir ki :D

Akın Bey merhaba, Sınav sürecindeki yardım ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bence kurumunuz sınav ortamı rahatlatıcı ve destekleyici; ilgilenen arkadaşlarınız da yardımseverdi. Sınav sırasında dikkat dağınıklığına neden olacak kurumunuzdan kaynaklı dış etkenler yoktu; ayrıca bilgisayar, kulaklık gibi ekipmanlar da yeterli ve sorunsuzdu. Bu çerçevede benim kurumunuzla ilgili deneyimimin oldukça olumlu olduğunu söyleyebilirim. İyi çalışmalar dilerim. Cansu Dinçer

Ilk olarak seckin hoca ve tum calisanlara cok tesekkur ediyorum ilk geldgimiz zaman ki seviyemiz ile 3 ay sonraki seviyemiz arasinda daglar kadar fark oldu ve hic bir zaman pisman olmadim. Seckin hocamiz ve diger calisanlar cok sicak ve dusunceli davrandi. Kesinlikle tavsiye ederim.

İlkokuldan beri İngilizce'yle devamlı bir problemim oldu. Algılarımı büyük ölçüde İngilizce öğrenmeye kapamıştım. Nerede karşıma çıkacak dediğim İngilizce, bir mecburiyet olarak karşıma çıktığında nasıl hareket etmem gerektiği konusunda kafamı kurcalayan birçok sorun vardı. Fakat, Candelas ailesi kafamdaki soruların cevaplarını tatmin edici bir nitelikte verdi ve ben Candelas'ta eğitim almaya başladım. Bugün geldiğim noktada; hedefime varmam gereken noktadan daha üst bir noktada ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Candelas ailesiyle başarıya ulaşmamın altın noktası olarak gördüğüm bazı noktalar var; öncelikle Candelas İngilizce'yi yaşam felsefesi haline getirmemi sağlayarak bugüne kadar direndiğim kalıplarımı kırdı. Sevgili hocam Seçkin Esen bizleri 0 noktadan bu seviyeye kadar büyük bir titizlikle taşıdı. İngilizce'yi sevdirdi ve öğretti. Seçkin hocayla yaptığımız derslerin en büyük avantajlarından biri, Seçkin Hoca'nın sadece bir Toefl hocası değil, Toefl'da da karşımıza çıkan güncel, bilimsel ve genel kültür konularında ders içinde bize sınavda da yardımcı olacak ufak ve etkili bilgiler sunmasıydı. Bunun yanı sıra, İnglizce'yi konuşup yazabilecek özgüven ve cesareti kazandırabilmesi de büyük bir artı. Sadece derslerde değil, bir aile olarak motivasyonumuzu en yüksek seviyede tutmak için bütün çabayı sarf eden Cankutay abiye, Akın hocaya ve eğitim sürecimiz boyunca bize ellerinden geldiğince tüm desteklerini sunan Gözde Hocaya, Sevilay Hocaya, Gülben Hocaya ve Hakan Hocaya teşekkürlerimi sunuyorum.

Bazi arkadaslarimin tavsiyesiyle geldigim Candelas bana gercekten cok yardimci oldu. Bu zorlu TOEFL IBT maratonunda Seckin Hocama minnettarim..:) kisa sure icinde buyuk bir yol aldim. Sinavla ilgili tecrubemin artmasinin yaninda strateji hakkinda da baya bilgi sahibi oldum. Bu konuda yardim almak isteyen arkadaslara kesinlikle tavsiye ederim.

Akın Bey, Sınav lokasyonunu seçme aşamasında, birçok seçenekten geriye başka bir merkezle birlikte sadece Candelas'ın kalmış olması, merkezinizin rağbet görmeyen bir yer olabileceği ( fiziksel şartlar, sınav ortamı vb. açısından ) kounusunda bende şüphe uyandırmıştı. İnternette araştırdığımda da merkezinizde sınava giren kimsenin yorumlarına rastlayamadım ( google aramaları, ekşisözlük gibi.. ) 2 seçenekten bana mantıklı görünen Candelas'ı seçtim ve açıkçası gayet memnun kaldım. Lokasyon olarak çok merkezi ve trafiğin olduğu bir yerde olması ve farklı katlarda farklı işyerlerinin bulunması sebebiyle gürültü olur mu diye şüphelerim vardı ancak sınav ortamı oldukça sesizdi. Odalar da az kişilikti, bilgisayarlar, kulaklıklar sorunsuzdu. Görevlilerin de ilgisi üst düzeyde ve yeterliydi. Sınav merkezi ve çalışanların yaklaşımı olarak kesinlikle başkalarına da rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir deneyimdi. Bunu sağladığınız için teşekkür ederim. Ben aniden karşıma çıkan bir fırsat için, 10 günlük bir çalışma ile sınava girmek durumunda kaldım. Nasıl bir sonuç geleceğini kestiremiyorum ve ihtiyacım olan notu alamayabileceğimi düşünüyorum. Mayıs ayının ortasına kadar belirli bir puan ile başvurmam gereken bir pozisyon olmasından ve bu sınavın dilediğim gibi geçmemesi üzerine kendimi riske atmak istemediğimden, maddi yükü ciddi olsa da, sınava girebileceğim ( sonuçların ulaşma tarihi göz önüne alınarak işime yarayacak ) son tarih olan 27.04.2012 için dün yine merkeziniz Candelas'ta sınava girmek üzere kayıt yaptırdım. Aynı soruların tekrar karşıma çıkmamasını umuyorum :) Cuma günü tekrar görüşmek üzere, Can AYDIN

Ekim ayi basinda basladigim bu kursta kisa zamanda cok buyuk mesafe katettim, ozellikle sinav stratejileri konusunda cok farkli seyler ogrendim. Seckin hocaya tesekkurler =))

Kısaca bahsetmek gerekirse, sınıfların kalabalık olmaması, bunun da "speaking" esnasında oluşan gürültünün az olmasını sağlaması aklıma gelen en önemli (+). Çalışma arkadaşlarınızın kibar ve iyi niyetli olmalarının da altını çizmek gerekir. Pek rahatsız eden bir şey olmadı kendi adıma, belki bilgisayarların kasalarının konumu biraz tedirgin ediciydi (dizim çarpar reset atar gibi). Teşekkürler.

Okuldaki arkadaşlarımın tavsiyesiyle geldiğim ve TOEFL IBT dersi alma şansına sahip olduğum Candelas Uluslararası Eğitim Merkezi'nden son derece memnun kaldığımı söylemek isterim. Üstelik öğrencilere sağladığı üstün nitelikteki fırsatlardan da yararlanmış biri olarak kesinlikle her anlamda İngilizce eğitimi görmek isteyen herkese önerebileceğim bir kurumdur. TOEFL eğitimimde bana önemli yardımlarda bulunan Candelas ailesinden Seçkin ESEN hocama da ayrıca buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli Candelas İnternational Education Center çalışanları, Toefl IBT sınavına aslında başka bir merkezde girecektim, teknolojik aksaklıklardan ötürü sınav tarihimiz değiştirildi ve sınav yerimiz bilgimiz dışında kurumunuz olarak belirlendi. Bu değişiklikten son derece memnun kaldım, öncelikle 30 kişilik büyük bir labaratuar yerine, 4 kişilik bir odada, çok rahat bir ortamda, herhangi bir çevresel faktörden etkilenmeden sınavımı sürdürme şansına eriştim. Kurumunuza geldiğim andan itibaren son derece sıcak kanlı karşılamanızdan ötürü, herhangi bir sınav stresi ya da gerginlik de yaşamadım. Bu kadar olumlu şartlar altında sınavdan ilk denemem de 105 puan aldım, asıl girmemiz gereken merkezde bu sınav yapılabilseydi, bu kadar rahat olup bu puanı alabileceğimi sanmıyorum. İlgi ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla, Mehmet Burak ALKAYA.

TOEFL IBT sinavinda bana cok onemli yardimlarda bulunan seckin esen hocama icten tesekkurlerimi sunarim.Ingilizce ogrenme konusunda Candelas egitim merkezini kesinlikle oneririm.

TOBB'da yaşanılan teknik bir aksaklık yüzünden ertelenen TOEFL sınavıma kurumunuzda girdim ve memnuniyetimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle girdiğim sınıf 4 kişilikti ve bu, konsantrasyonumuzun bozulmaması açısından çok önemli bir avantaj. Bilgisayarlar çalıştığından dolayı sınıf çok sıcak olabiliyor, ya da klima çalışınca çok serin olabiliyor; sınav boyunca merkez çalışanları klimayla birebir ilgilenip rahat bir ortam sağladılar. Ayrıca ara verildiğinde kalan süre hakkında bilgi verip mikrofonla ilgili bi aksaklık olduğunda da kısa sürede problemi çözdüler. Reading ve Writing bölümlerinde dış ortamdan rahatsız olmamak için her aday için ayrıca bir kulaklık mevcuttu (Listening kulaklığı dışında). Onun da ben çok faydasını gördüm, bence her merkezde olmalı. Tek sorun; sınav süresi çok uzun olduğundan sınava su alınmamasının özellikle benim gibi sıcak zamanlarda sınava girenler için sıkıntı yaratması; diğer kurumlarda bu konu biraz daha esnek. Ama bu bir şikayet değil; zaten Toefl tarafından açıkca belirtilen, teknik açıdan da mantıklı olan bir kural. Kurumunuza teşekkür eder; iyi çalışmalar dilerim...

Ilk basta buraya gelirken aklimda acaba basarabilecekmiyiz basaramiyacakmiyiz diye cok ciddi sorular vardi. Basladigimiz ilk haftada buranin sicak ve bir o kadarda samimi olan egitim anlayislarina hayran kaldim ve soru isaretleri zamanla eksildi. Bu toefl ibt sinavinda bana ve arkadaslarima cok yardimci olan Seckin Esen hocama tesekkuru bir borc bilir ve burdan ona cok tesekkur ederim...

merhaba, Ben merkezinizi sınav merkezi olarak çok beğendim açıkçası. Daha önce OTDÜ ve TAD'da da TOEFL ve GRA'e girdim ama oralarda sizin merkezinizdeki kadar rahat edemedim. Başarılarınzın devamını dilerim.

TOEFL egitimimde bana onemli yardimlarda bulunan candelas kurumuna ve ozellikle gozle gorulur bir gelisme gostermeme neden olan Seckin ESEN hocama sonsuz tesekkurlerimi sunarim. Bu konuda yardima ihtiyaci olan kisilerin tam bir guvenle ingilizce konusunda burayi tercih etmelerini oneririm.

Merhaba, Merkeziniz sınav ortamı olarak gayet yeterliydi, herhangi bir teknik sorunla ya da sınavdan önce konsantrasyonu olumsuz etkileyebilecek herhangi bir etkenle karşılaşmadım. Açıkçası ilk başlarda TOEFL sınavı için biraz küçük bir yermiş gibi geldi, ancak bireysel anlamda her adayı tatmin edecek düzeydeydi sınav alanları. Diğer taraftan şöyle bir dezavantajım oldu, oturduğum alana klima direk olarak arkadan vuruyordu. Sınavdan sonra biraz rahatsız oldum diyebilirim. Bunun haricinde herhangi bir aksaklık yoktu.

Merhaba, Kasım ayında almaya başladığım hızlandırılmış TOEFL derslerinde bana yardımcı olan Hakan Cangır hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü benim çok kısa bir sürede uzun bir yol almam gerekiyordu ve sayesinde muhteşem bir şekilde TOEFL stratejisini öğrendim tabi bu arada bana yardımcı olan Akın hocama da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Tabi bunda benimde payım büyük:))) hiç yılmadan usanmadan ödevlerimi günü gününe yaptım. Bence birebir ya da grup derslerinde TOEFL için doğru adres Candelas'tır. Sevgilerimle Amine Domanicli

Akin bey oncelikle Candelas da toefla bir defa girebilme sansi bulabildim. 1) Sinav gozetmenleri cok sicakkanli, stresimin azalmasi konusunda cok yararli oldular. Bu yuzden calisanlariniza cok tesekkur ediyorum. 2) Sinav ortami cok iyi, az sayida kisi sinava girdigi icin konsantre yonunden ciddi bir problem yasamadim. Ayrica icerisi aydinlik ve bu gercekten uzun bir sinav suresinde cok onemli bir rol oynuyor. 3) Bilgisayarlar benim girdigim zaman gayet iyiydi ve gerek sinava arkadaslarimin gerekse benim hic bir sorunum olmadi baglanti ile ilgili. Suan Amerikada'yim, burada gre sinavina girdim ayni zamanda toefl merkezi olan yerde. Guzel bir solonu var. Bunu soyluyorum cunku ben burada, bilge adamda, bilim turda ve tobb da sinav merkezini goren biri olarak size boyle bir sinav ortami hazirladiginiz icin tesekkur ediyorum, acikcasi Candelas en iyisi ve sinava giren arkadaslarima da sizin sinav merkezinizi oneriyorum. Iyi calismalar...

Öncelikle Candelas'a çok teşekkür ederim.Gidip gördüğüm kurslar içinde en iyi eğitimi verebilecek kursun burası olduğunu düşünüyorum.Toefl üzerinden uzmanlaşmış hocalar sayesinde özellikle Seçkin Hoca sayesinde hazırlık sınıfını başarılı bir puan alarak geçtim.Yabancı dil eğitimi almak isteyen herkese önerebilirim.

FACE TO FACE COURSES AND SERVICES

Our Services and Products You Can Get Face to Face From Our Ankara Office

Face to Face Courses

Face to Face Courses

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

ONLINE COURSES AND SRVICES

Our Educational Services and Products You Can Buy From All Over the World

My English Classes Online is a brand of Candelas Education.

Online Live Lessons

Online Live Lessons

Online Live English Lessons with dynamic teachers and our own publications

English Speaking Club

English Speaking Club

Affordable speaking clubs where you can improve your English speaking skills and fluency

Kiddy English

Kiddy English

One-to-One Private English Lessons for Kids

Online Video Courses

Online Video Courses

Complete English Video Courses at all levels

Online Skills Courses

Online Skills Courses

English reading, listening, writing, vocabulary and grammar skills lessons at all levels

Udemy English Courses

Udemy English Courses

The highest quality and richest content English courses published on the UDEMY platform

Publications

English Books

A-to-Z English Books to learn English from the most basic level to the most advanced level.

English E-Books

English E-Books

Complete English E-books at all levels

Interactive English E-Books

Interactive English E-Books

Complete English Interactive E-books at all levels

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

With our online lessons exclusive to MyECO, you will never look for real face-to-face lesson while studying on your computer. MyECO is an online Language School. All details are planned with you in mind.

CANDELAS ONLINE EDUCATION SERVICES

Many thanks to 6300 students who trusted us and purchased 12447 English Language products from us.

CANDELAS PUBLICATIONS

English grammar, reading, vocabulary, listening and test books

GALLERY & TESTIMONIALS

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Learn Your English Level

With the Candelas ONLINE ENGLISH LEVEL ASSESSMENT TEST, you can evaluate your current Grammar, Listening, Writing, and Vocabulary level. Click on the TEST YOURSELF link to start your exam and learn your English level. Good Luck

Read the testimonials about us and write your comments.

NECESSARY INFORMATION

ANNOUNCEMENTS AND PROMOTIONS

SEE ALL -

Candelas Family

All Photos

Foreign Language Education

All Photos

Walt Disney World International College Programs

All Photos

Candelas Kiddy English

All Photos

Online Lessons and Classrooms

All Photos

English Speaking Courses

All Photos

Candelas Office

All Photos

My English Classes Online is a brand of Candelas Education.

  • Why MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, brings a completely different vision to foreign language education.

  • MyECO is an Online Language School

    MyECO provides you with Online English Education in High Standards.

  • Improve Your English

    Take online live lessons from our professional teachers.

MORE INFORMATION
Online Live English Lessons with dynamic teachers and our own publications
Affordable speaking clubs where you can improve your English speaking skills and fluency
Online English

Do you want to work with us?

If you want to be a part of our team and company, just send your CV.

Candelas Education is 15 years old

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
UP