ZEYNEP YILDIZ

1,5 ay gibi kısa bir süre içinde hazırlanmam gereken Toefl sınavı için kaydolduğum dil kursudur. Derslerin birebir olmasının faydası ve eğitmenimin kalitesi bir yana, Gözde hanım ve Cankutay beyin ilgi ve alakasının, iletişimlerinin çok iyi olmasını eklemeden de geçemeyeceğim.

 
FATMA GÜLER

Candelastan online Toefl kursu aldım. Kurs başlangıcında iki basılı Toefl kitabı kurs tarafından yollandı. Dersleri bu kitaplar üzerinden yaptık. İki kitabı da bitirdik. Tuba hocamız ders saatleri konusunda hep esnek davrandı. Bu kurs sayesinde Toefl'ın genel yapısını ve soru tiplerini öğrenmiş oldum

 
ELÇİN ÇALIŞKAN

Candelas'ta İngilizce dil kursunu Tuba Engel hocam ile gerçekleştirdik. Kendisi, herzaman ders programını bize göre ayarladı. Bu sayede, tüm derslerimize eksiksiz katılabildik. Kurs boyunca verilen iki adet TOEFL kitabını hocamızla birlikte çözdük. Ayrıca Tuba Hocam, bize farklı kaynaklar da önererek dil seviyemizi geliştirmeye çalıştı.

 
EKİN BAKİOĞLU

Herkese merhaba ben Ekin 1 bucuk sene önce Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştım ama büyük uğraşlarıma rağmen TOEFL denkliği 90 olan okulumun kendi hazırlık sınavımdan geçemedim ve yardım almaya karar verdim.1 senenin sonunda Candelası International Academy'i buldum ve TOEFL için ders almaya başladım ama aynı zamanda okulum hazırlık sınavından 70 almak için okuluma gidip derslerime devam ettim. TOEFL derslerim okuluma yönelikti ve bir anda yoğun bir tempoyla karşı karşıya kaldım. Kursta derslerim ingilizceyle alakalı 5 dil becerimi geliştirmeye yönelikti. Size şöyle kısaca anlatayım listening bölümünde duyduğumu anlamakta çok zorlanırken bırkac ay sonra herseyı duymaya ve anlamaya basladım.Writing bölümünde 300 kelimelik bir essay cıkartmak için 2 bucuk saat uğraşırken yarım saatte çok daha az yanlıslı ve anlamsal olarak güçlü essayler yazmaya başladım. Speakingim kendimi bildim bileli kotuydu her Türk gibi ama derslerde maruz kala kala karşılıklı diyolaglarla duraksamayı en aza ındırerek ıngılızce konusmaya basladım. Bunların hepsi 4 aylık kısa bır sure sonunda oldu ve bugun hazırlık sınavımdan 75 alarak geçtiğimi öğrendim. Çok mutluyum ve bu mutluluğum Candelas taki hocalarım sayesinde.Kesinlikle benim durumumda olan ya da TOEFL dan belli bir puanı almaya çalışan herkese bu kurumu öneriyorum. Öğretmenlerin hepsi çok kaliteli ve hemen hemen hepsi native speaker, Türk öğretmenlerin hepsinin bilgi birikimi çok yüksek ve onlarda bir native kadar iyi ve temiz bir aksanla ingilizce konuşuyorlar. Ayrıca bana muazzam bir ders programı hazırladılar ve bu sayede okulumu hiç aksatmama gerek kalmadı okul ve kursumu aynı anda kolaylıkla tamamladım.Kısacası Ankara'da TOEFL'ın en iyisi diyebilirim bir dil öğrencisi olarak.Herkese iyi günler dilerim.

 
CEREN KARAGÖZ

Düşünmeden tereddüt etmeden gitmeniz gereken bir kurs. Sınav süremde her türlü doküman ve manevi desteği esirgemeyip 3 aydan kısa bir sürede istediğim puanın üstünde bir puan almamı sağladılar. TOEFL IBT eğitimi gerçekten çok başarılı. Başta Tuğba hocama daha sonra tüm Candelas ekibine çok teşekkür ederim. :)

 
YASİN GARGI

TOEFL için uzun bir süre beraber çalıştık. Akın Hoca'ya, Gözde Hanım'a ve beraber çalıştığımız Veronika'ya çok teşekkürler. TOEFL için yeterince çalışacak zamanınız var ise Veronika çalışılabilecek en iyi yol gösterici olabilir. Gramer eğitimi için Tuba Hoca ile çalıştık, yabancı hoca istenilmiyorsa Tuğba Hoca da en iyi seçim olabilir.

 
ENES YİĞİT

Açık olarak belirtmek gerekirse birebir ingilizce eğitim almaktan son derece memnunum.Oluşturulan eğitim kültürü ve öğrenciye ilgi alakanın üst seviyede olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Ek olarak , Cana yakın hocaları ve personeli ile beraber kendinizi Candelas ailesinin bir bireyi olarak görmemek elde değill :) Teşekkürler CANDELAS :) :) :)

 
CEREN KARAGÖZ

Düşünmeden tereddüt etmeden gitmeniz gereken bir kurs. Sınav süremde her türlü doküman ve manevi desteği esirgemeyip 3 aydan kısa bir sürede istediğim puanın üstünde bir puan almamı sağladılar. TOEFL IBT eğitimi gerçekten çok başarılı. Başta Tuğba hocama daha sonra tüm Candelas ekibine çok teşekkür ederim. :)

 
ETHEM BİLGEHAN ÇİÇEK

Yaklaşık 3 aylık Toefl İBT çalışmam sonucunda istediğim puani akın hocam sayesinde almış bulunmaktayım.Bu süreçte gerek kişisel desteği gerekse sınav stratejileri hakkında verdiği direktiflerle amacıma ulaşmam için en büyük desteği sağlamış bulunmaktadır.Kendisine ve ekibine gösterdikleri ilgi ve sıcak kanlılık için teşekkürü borç bilirim.Toefl İBT ve diğer ingilizce tabanlı sınavlar için candelas'ı herkeze şiddetle öneririm. İngilizce öğrenmek için başka kurum ve kuruluşlarda vakit kaybetmeye son !!

 
ONUR ETYUZEN

BEN TOEFL öğrencisi olarak fiziki ve kurs imkanlarından baya istifade ettim. Öncelikle kursta rahatlık sağlanmis sıcak sicak soguk içecek kendi başınıza amerikan kurslarindaki gibi alabilirsiniz.fiziki olarak son derece geniş bir teknolojik alt yapısı vardır. TOEFL IBT öğrencisi olarak kendi başıma deneme yapma imkanı buldum. Zira kulak tikaclarina kadar herşey düşünülmüş ve hazırlanmisti. Ayrica eski toefl sinav yapilan yer oldugundan aynen prova yapabilirsiniz ayriyetten Calisilan kaynaklar da sınava birebir uyumluydu. Kısacası memnun olarak ayrilabileceginiz bi yer.

 
MÜNEVVER KOÇAK

Yüksek lisans eğitimim için iyi bir not almak için çok sayıda kurs arayışından sonra Candelas'ı keşfettim. Kurstan içeriye girdiğimde buranın diğer kurslardan farkını hissettim, kesinlikle öğrenci ve başarı odaklı olduklarını gördüm. Diğer kurslar gibi soğuk ifadelerle konuşan insanlar ve para hırsı yoktu. 2 kişi çok makul bir ücrete Akın Hoca'dan özel ders aldık ve ders bittiği halde sonuna kadar destek gördük. Buradan Candelas ailesine tekrar teşekkür ediyorum. TOEFL sınavına hazırlananlar burayı görün ve öyle karar verin, kursa başladıktan sonra asla pişman olmazsınız.

 
S. SAHİN

Mezuniyet sonrası iş arayışımda bana avantaj katması için TOEFL sınavına girmeye karar verdim ve Ankara'daki kursları araştırmaya başladım. İngilizce seviyem ileri düzeyde olsa da, benim için önemli olan sınav taktiklerini öğrenmekti. Pek çok kurumla görüştüm ve en son Candelas'da karar kıldım. Sıcak ortamı, sınava beni birebir hazırlayacak dokümanları ve ekipmanları, başta Akın Hoca olmak üzere güleryüzlü öğretmenleri ile aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Kalabalıklar arasında kaybolmadan TOEFL için hazırlanmak isteyenler, Candelas'a uğramadan seçim yapmayın derim :)

 
ARTUK GÜREL

Başta Seçkin Esen olmak üzere tüm Candelas Eğitim'e çok teşekkür ediyorum. Aldığımız Toefl eğitimi sayesinde Toefl IBT sınavına ilk girişte istediğim notu aldım. Hocamız Seçkin Esen'in öğrenciye olan ilgi ve desteğide bu başarının bir parçasıdır. Herkese tavsiye ediyorum ve tekrardan tüm Candelas Eğitim'e çok çok teşekkürler.

 
GİZEM KUYUCU

Üniversite son sınıftayken iş bulma konusunda diğer adaylara göre bir artım daha olsun diyerek Toefl sınavına hazırlanmaya karar verdim ve Ankara'da kurs araştırmaya başladım. Pek çok lokasyonda pek çok kurs gezdim ve Candelas Academy'ye karar verdim. Seçkin Hocadan 2 kişi ders aldık. En başta girdiğim deneme sınavına göre (toefl sınavı ile birebir aynı formatta) Seçkin Hocayla saat planı yaptık. Planladığımız 44 saat çok eğlenceli ve verimli geçti. Beni en çok etkileyen şey 4 ay önceden planladığımız zamanda sınava hazır olmam ve öngördüğümüz, hedeflediğim puanı almış olmamdı. Seçkin Hocanın genç ve alanındaki yenilikleri takip ediyor olması, bize sınav konusunda her türlü güncel materyali sağlamış olması gerçekten bu kurumu ön plana çıkarıyor. Kurs ortamı, kitap-bilgisayar entegre eğitim modeli gerçekten çok verimli. Sadece bilgi odaklı olmayıp sınav stratejilerini de bizle paylaşmış olması başarıya götüren bir başka büyük etken. Başta Seçkin Hocaya olmak üzere tüm Candelas ekibine teşekkür ediyorum ve kurumu da herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 
DİDEM DEMİR

Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Seçkin Esen'den toefl ibt dersi almak için kursa başladım. Direkt sınava yönelik bir eğitim istediğim için benim isteklerim doğrultusunda çok güzel bir program düzenledik ve toeflda hedefime ulaştım. Seçkin Esen Ankara'da ibt eğitimi konusunda en donanımlı kişidir. Herkese çok içtenlikle tavsiye ettiğim bir yer. Ayrıca samimiyetleri ve yardımsever kişiliklerinden dolayı istediğiniz her konuda çekinmeden danışabilirsiniz. Sadece toefl için değil diğer ingilizce eğitimleri için de Seçkin Esen'in Ankara'da rakibi yok diyebilirim.

 
İBRAHİM SOYDAN KOCA

Candelas Golden Team CEOsu Sayın Akın DEMİR ile tesadüfen bir tanışma fırsatı bana TOEFL sınavında istediğim notu alma sanşını tanıdı. Nasıl mı? Öncelikle seçme ve özel eğitimci backrounduna sahip bir ekip var karşınızda ve konusunda uzman bu muhteşem ekip tamamen sizin seviye ve hedefinize yönelik özel bir program danışmanlığıyla işe başlayıp hedefinize ulaştırmak adına ne gerekiyorsa yapıyorlar. Ayrıca, Candelas eğitim ortamının gayet modern ve nezih olması, kendinizi aile ortamında ve emin ellerde hissetmeniz, hard ve soft tüm doküman desteğinin tam sağlanması, stratejik bir yaklaşımla eğitimin devam ettirilmesi sonucunda sınav başarısının kesin olması sizi şaşırtmasın. Tamamen profesyonel bir ekibin ellerinde bir iş başvurusu ihtiyacı nedeniyle ve hayatımda ilk defa girdiğim TOEFL sınavına 2.5 aylık kısa bir sürede hazırlanarak hedefim olan notu almış bulunmaktayım. Tabii ki, en büyük katkı ve emek Seçkin ESEN hocamın olup, kendisine şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Birçok ticari kursun bulunduğu bu ortamda Ankara da eğitimci ve sahasında uzman bu güzel ve samimi ekibi tanımanızı ve hedefinize emin adımlarla ulaşmanızı dilerken şunu hatırlatmak isterim; " Hayat başlı basına büyük bir sınavdır, strateji ve teknikleriyle özellikle bilge kişilikler önderliğinde yaşanmadan başarı söz konusu değildir." Sevgi ve Saygılarımla...

 
DİLAN AZİZOĞLU

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Seçkin hocamla tanıştım ve Candelas Eğitim'e başvurdum. Daha kapıdan girer girmez karşılaştığım sıcak ortam ve bir o kadar sıcakkanlı olan Akın hocam ve Seçkin hocam buranın doğru adres olduğunu hissettirdi. Yoğun bir programın ardından kısa sürede istediğim puana ulaştım tabiki Seçkin hocam sayesinde TOEFL sınavı ile ilgili korkuları olan, istediği puana ulaşmak isteyen herkese burayı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız. :)

 
AYŞE TAŞDELEN

Akın Hocam veee tabi ki Seçkin Hocam gerçekten çok iyi eğitimcilersiniz. Özellikle Türkçede ki gramer de dahi zorlanırken Seçkin Hocam sağolsun İngilizceyi öğretti. Kötü bir başlangıçtan bir yıl içerisinde bu kadar çok ilerleyebilmeme katkı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.. Çok değerlisiniz :)) İlgi ve alaka gösterilen çabalar bunlar için ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorumm. İyiki sizleri tanıyabildim

 
OKAN SULTAN

Benim bölümüm yüzde yüz ingilizce ve bu bölüme ilk geldiğim zaman vay ingilizce okuyacağım diyordum. Fakat, dil okuluna başlayınca her şeyin o kadar da kolay olmadığını anladım ve uzman yardımına ihtiyacımın olduğunu fark ettim işin en zor tarafı da bölüme başlarken ingilizceye sıfırdan başladım ve TOEFL sınavını da geçmek zorundaydım. Bu nedenle, kursları araştırmaya başladım tabii bu iş sadece kurslar ile de bitmiyor okuldaki hocalarda çok önemli TOEFL sınavın geçecek öğrenciler için ve öncelikle hazırlıktaki sınıf hocam sayın hakan cangir hocama çok teşekkür ediyorum çünkü Hakan hoca sayesinde çok yol katettim ingilizcede ve hazırlık bittikten sonra hakan hocamın tavsiyesiyle CANDELAS dil kursuna gittim ve orada Seçkin ve Akın hocalarımızla tanıştım ve onların yardım, doğru planlamaları ve yılların verdiği deneyimleri sayesinde ingilizceyi çok iyi öğrendim ve TOEFL sınavın geçtim. Sayın Hakan hocama, Seçkin hocama ve Akın hocama ne kadar teşekkür etsem azdır....

 
FATMA AYANCıK

Bu kadar eğlenceli ve bu kadar samimi bir TOEFL dersi almamı sağladıkları ve güven verdikleri için GÖZDE HOCA' ya ve Candelas Eğitim' e teşekkür ederim. Sonuçta ben hedefime ulaştım ve benimle birlikte mutlu olmalarından da ayrı bir keyif aldım. Herkese de tavsiye ederim. Vaktiniz çok ise daha bir güzel olur tabi. :)