Live and Study in Australia

NEDEN AVUSTRALYA?

Avustralya dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi hedefleyen öğrencilere sayısız fırsat sunmaktadır. Avustralya eğitim sistemindeki yenilikçi, yaratıcı ve özgür düşünce üzerine kurduğu için dünya sıralamasına girmiş birçok okul bulunmaktadır. Yaşam maliyetlerinin uygun olması, öğrencilere okurken haftalık 20 saat çalışma izni verilmesi, sıcak iklimi birçok sebepler öğrenciler için önemli kriterlerdir. Her yıl göçmen alan Avustralya farklı kültürleri içinde barındırdığı için yabancı öğrenciler çok zorlanmadan kendilerini toplumun bir parçası olarak görmektedir. Avustralya’ya her sene 140 farklı ülkeden 150.000 yabancı öğrenci eğitim amacıyla gitmektedir. Yapılan araştırmalara göre Melbourne, Sydney ve Perth gibi şehirler dünya üzerinde yaşanabilecek şehirlerarasında gösterilmiştir.

AVUSTRALYA HAKKINDA

Rusya, Kanada, ABD, Çin ve Brezilyadan sonra en fazla yüzölçümüne sahip ülkesi Avustralya’dır. 6 eyalet ve 2 bölgeden oluşan Avustralya’nın başkenti Canberra’dır ve en büyük şehri ise Sydney dir. Hiçbir ülkeye sınırı olmayan dünyanın en büyük adasıdır ve 13.büyük ekonomisidir.  20 milyonun üzerinde olan nüfusunun %70’i en büyük 10 farklı şehirde yaşamaktadır. Avustralya da kullanılan dil İngilizcedir ve kullanılan para birimi Avustralya dolarıdır. Avustralya şu eyaletlerden oluşmaktadır;  New South Wales, Victoria, Queensland, Western Australia, South Australia, Tasmania, Northern Territory, Australian Capital Territory.

AVUSTRALYA DİL OKULLARI HAKKINDA

Türkiye ve Avustralya arasındaki mesafenin fazla olmasından dolayı 6-12 ay gibi uzun süreler tercih edilmektedir. Ülkede Sydney, Melbourne, Perth gibi şehirlerde dil eğitimi sunan özel dil okulları olduğu gibi aynı zamanda üniversite bünyesinde de eğitim alma fırsatı bulunmaktadır. Dil eğitimine öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma imkanı bulunmaktadır. Avustralya’daki okullarda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce ve IELTS hazırlık gibi kurslar bulunmaktadır. Genellikle sınıf mevcutları 12-15 kişiden oluşmaktadır.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Avustralya dil okullarında haftalık ders 20 saattir. Bu programlar genellikle birçok okul tarafından 3 aya kadar verilmektedir fakat 3 ay ve üzeri eğitim almayı planlayan öğrenciler için Yoğun İngilizce programı tavsiye edilmektedir. Genel İngilizce programları birçok İngilizce eğitimi veren ülkelerde olduğu gibi okuma, yazma, dinleme ve dil bilgisi gibi kısımlardan oluşmaktadır. Öğrenciler kalan zamanlarında okul tarafından organize edilen sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilirler.

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Bu program öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programların başında gelmektedir. Haftalık 25-30 saat arası ders yapılmaktadır. Genellikle sabahları 9-12 saatleri arası genel İngilizce, öğleden sonraki saatlerde seçmeli dersler yapılmaktadır. Öğrenciler kendi seviyelerine göre seçmeli dersleri seçebilirler. Seçmeli dersler arasında ekstra konuşma, ekstra yazma, IELTS hazırlık, iş İngilizcesi sayılabilir. Yoğun İngilizce programları genellikle Türk öğrenciler arasında 40-44 hafta aralığında seçilmektedir. En az 40 hafta dil okulu kaydı yapan öğrenci Avustralya’da öğrenci vizelerini uzatabilirler.

UZUN DÖNEM PAKET PROGRAMLARI

Bu program birçok öğrenci tarafında en çok seçilen programların başında gelmektedir. Çünkü Avustralya’ya 1 yıla yakın süreliğine giden öğrenci için bu program maliyet olarak uyguna gelmektedir. Bu programda eğitim 9-11-12 aylık süreleri kapsamaktadır. Haftalık 30 saat ders alınmaktadır.

IELTS HAZIRLIK PROGRAMLARI

Bu program; Avustralya da haftalık 25 veya 30 saat arası ders verilmektedir. 13-15 kişilik sınıflarda 2-10 haftalık bir eğitimi kapsamaktadır. IELTS hazırlık programına kayıt için İngilizce seviyesi en az Intermediate (orta) düzey olunması gerekmektedir. Eğer öğrenci bu seviyede değilse önce Genel ya da Yoğun İngilizce eğitimi alması gerekmektedir.

AVUSTRALYA YAZ OKULLARI

Bu programlar 8-15 yaş arası öğrencileri kapsamaktadır. En güvenli ortamın sağlanabilmesi için Caims gibi ufak şehirlerde genellikle Mart ve Temmuz aylarının son haftalarından başlamak üzere 1 veya 2 haftalık süreleri kapsamaktadır. Programın içeriğinde 15 saat İngilizce eğitimi, hafta sonu tam gün, hafta içi yarım gün okul tarafından geziler, sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. Konaklamalar genellikle aile yanı tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak ayarlanmaktadır.

AVUSTRALYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Avustralya üniversiteleri dünya sıralamasındaki yerleri ile oldukça iddialıdır. Eğitim sistemi birçok bölüm için 3 yıldır. Bazı teknik bölümler 4 yıl veya daha fazla süreye uzayabilir.  Öğrenciler Avustralya üniversitelerine başvurmaları için İngilizce seviyelerini ispatlamaları gerekmektedir. Bunu da Avustralya konsolosluğu istediği için IELTS sınavına girerek yapabilirler. Aynı zamanda bütün üniversitelerde Cambridge ve TOEFL sınavları da geçerlidir. Fakat Avustralya konsolosluğu vize içinde istediği için en uygun sınav IELTS olacaktır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite içinde hazırlık eğitimi de alabilir. Avustralya üniversitelerine başlamak için en uygun aylar Şubat ve Temmuz aylarıdır. Diğer birçok ülkeden farklı olarak Avustralya da akademik dönem bu aylar da başlamaktadır. Türk öğrencilerinin başvurudan önce iyi bir lise mezuniyet ortalamasına ihtiyaçları vardır. Avustralya üniversitelerinde eğitim maliyeti ortalama A$ 15.000 – A$ 25.000 arası değişmektedir. Üniversite kabulü için LYS sınavına girmeye gerek yoktur.  Avustralya üniversitelerin hepsinin YÖK denkliği vardır. Sadece lise diploması ile öğrenciler başvuru yapabilirler. Bunun yanı sıra Avustralya’da öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitim veren TAFE College’lar ve Mesleki Okullarda bulunmaktadır. Bu okullar genellikle 6 ay – 1 yıl – 2 yıl gibi süreleri kapsayacak şekilde sertifika programları, diploma programları ve 1 ve 2 yıllık ön lisans diplomaları vermektedirler. Avustralya’da eğitim almak için vizeye başvuran öğrencilerin mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında,   Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması gerekmektedir. CRICOS onay kodu bulunmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

AVUSTRALYA’DA MASTER EĞİTİMİ

Master eğitim programları; yaratıcı programları, yüksek eğitim kalitesi, sayısız burs ve iş olanakları ile öğrenciler için oldukça cezbedici bir konumda bulunmaktadır. Yüksek lisans eğitimi birçok bölüm için 1 yıl, bazıları için 1,5 veya 2 yıl arasında değişmektedir. Başvurularda genellikle üniversite mezuniyet derecesi, İngilizce yeterliliği ve varsa staj veya iş tecrübesi aranmaktadır. Yüksek lisans programları; ders ve araştırma şeklinde işlenen programlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Özellikle araştırma programlarına Avustralya hükümeti oldukça fazla burs vermektedir. Öğrenciler İngilizce yeterliliklerini IELTS sınavına girerek gösterebilirler. Üniversiteler tarafından istenen en düşük IELTS notu 6.5’dir. En çok tercih edilen bölümler arasında İşletme, Mühendislikler ve Medya bölümü sayılabilir. Avustralya’da Yüksek Lisans eğitimine katılan öğrenciler aynı zamanda çalışma imkânına sahip olmaktadırlar.

SERTİFİKA EĞİTİMİ HAKKINDA

Avustralya’da sertifika ve diploma programları genellikle TAFE Colleges bünyesinde verilmektedir. TAFE sertifika ve diploma programları zengin içerikleri ile üniversite programlarından daha çok tercih edilmektedir. Bu okullar Avustralya da teknik ve mesleki eğitim veren okullar kategorisinde gösterilmektedir. Bu programların maliyetleri daha uygundur. TAFE okullarında eğitim verilen sınıflar daha ufak ve birçok farklı alanda eğitimler uygulanmaktadır. Birçok TAFE okullarında İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere hazırlık programları da verilmektedir.

AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya öğrenci vizesi başvuruları Ankara’daki büyükelçilik de yapılmaktadır. Vize başvuruları bireysel olarak 9.00-11.30 saatleri arasında randevu alarak yapmaktadırlar. Vize başvuruları aşamasında öğrencilerin gidiş amacına göre istenen belgelerde farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin, sadece dil eğitimi programlarına katılmak amacıyla başvuru yapan öğrenciler 570 numaralı vize sınıfında başvuru yapmalı ve ya Yüksek Öğrenim kategorisinde Üniversite okumak amacıyla Avustralya’ya seyahat edecek olan öğrencilerin 573 numaralı vize sınıfında başvuru yapmaları gerekmektedir. Avustralya öğrenci vizesi yabancı öğrencilere belirli koşullarda çalışma izni vermektedir. 

  • 18 June 2015, Thursday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
Work Regulations for Students in UK

Work Regulations for Students in UK
NEXT CONTENT

TOP