sbaxxx@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. Ben Sabri Aydoğan. Belki de yıllarca hayal edemeyeceğim bir yaz tatili (2008) geçirdim. Candelas Uluslar arası Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri başkanı Sayın Akın Demir sayesinde oldu. Amerika’ya gitmeden önce bir yıl Akın beyin eğitmenlerinden İngilizce dersi aldım. Bu dersler sadece yurt dışında değil okul dönem derslerinde de bana çok yardımcı oldu. Duyduğumuz üzere yurt dışına çıkanlar bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Bütün samimiyetimle söyleyebilirim ki kesinlikle hiçbir sorunla karşılaşmadım. Havaalanından karşılama, işe yerleştirme, konaklama, Amerika’da yapılması gereken diğer işlemler vb. noktalarda en ufak bir sıkıntı yaşamadım. İşe hemen başladık. İkinci işlerimizi kolaylıkla bulduk. Aylık 2250$ civarında para kazandım. Gittiğimiz bölge tatil bölgesi olduğu için tatilimi 4 ay yapmış oldum. Son günlerde araba kiraladık ve Wiiliamsburg, Washington DC., Baltimore, Newjersay, Newyork, Antlantic City, Canada sınırında bulunan Niagara Falls’a gittik. Geçirdiğim her dakikayı dolu dolu geçirmek istedim. Geçirdiğim 4 aylık süre nasıl geçti anlayamadım. Akın bey sadece eğitim anlamında değil size bir arkadaş bir aile kadar yakın olacaktır. Bu yıl tekrar derslere katılıyorum ve sadece derslerde değil iş konusunda da çalışmalar yürütüyoruz. Tekrar Amerika’ya gitmek istiyorum. Son olarak bir söz söylemek gerekirse TECRÜBELERLE DOLU HAYATA IŞIK TUTAN YOL CANDELASTAN GEÇER. Saygılarımla Sabri Aydoğan

  • 17 September 2010, Friday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
alkazarpera@hotmail.com

alkazarpera@hotmail.com
NEXT COMMENT

TOP