ugurbal@gmail.com

Candelas Eğitim Kurumu ile tanışmam bir öğretmenim sayesinde gerçekleşti. Yurt dışı eğitim ilk zamanlar beni biraz tedirgin etmiş olmasına rağmen, danışmanım Akın Demir Hocam beni yeterince motive etmeyi başardı ve okul seçmemde çok yardımcı oldu. Bostonâ??a inerken kafamda hep soru işaretleri mevcuttu (Havaalanında zamanında olacaklar mı? Acaba kalacağım ev nasıl bir yer? Aile iyi mi? vb..) Ama uçaktan indiğim anda gördüğüm manzara tüm korkularımın kaybolmasına yeterliydi. Çünkü havaalanının çıkış kapısında transfer için bir taksi beni bekliyordu. Kaldığım ev benim için çok rahat olmasıyla beraber ev arkadaşlarımdan ve ailemden çok memnunum. Şu an burada olmaktan çok mutluyum. İlk etapta sadece 16 haftalık eğitim almış olmama rağmen okulumdan memnun kaldığım için biraz daha uzatmak istedim. Şu an da MBA için araştırmalarımı Akın Hocam ile beraber surdurmekteyim. İnşallah Ocak ayında Bostonâ??da üniversitede MBA programına başlayacağım. Akın Demir Hocam Herşey için çok teşekkürler... Not: Burada bulunduğum sürede tanıştığım arkadaşlarla bağlantımı kesmemek adına facebookâ??ta bir grup açtım. İsteyenler bu gruba linke tıklayarak ziyaret edebilir ve üye olabilirler. http://www.facebook.com/group.php?gid=20189699577

  • 17 September 2010, Friday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
esrfx@hotmail.com

esrfx@hotmail.com
NEXT COMMENT

TOP