What is IELTS UKVI?

IELTS UKVI nedir?

aile birleşimi için ingilizce kursu

İngiliz Konseyi tarafından sunulan en yeni yeterlilik sınavı: IELTS Life Skills. Bu test, bireyin konuşma ve dinleme becerilerini ölçer. Belirli İngiliz vize kategorileri ve göçmenlik için olan gereksinimleri karşılaması adına dizayn edilmiş bir sınavdır.

Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi(CEFR), IELTS Life Skills’i iki seviyeye bölmüştür, A1 ve B1IELTS Life Skills A1 alanlar aile, eş ya da partner amaçlı vizeler için başvuranlardır. B1 ise İngiliz vatandaşlığı veya yerleşim amaçlı olarak başvuranlar içindir. Peki adaylar bu testten ne beklemelidir?

IELTS Life Skills testi iki ana kısma ayrılır. Birinci kısımda adaylardan bilindik konulara dair sorular sorması ve yanıtlaması istenir. İkinci kısımsa dinleme ve konuşmanın kombinasyonu biçimindedir. IELTS Life Skills, görüşme odasında iki aday bulundurur. Bu birinin İngilizce’yi iletişim için ne derece iyi kullandığını ölçmek içindir. Görüşmeyi yapan kişi adayların ikisinin birlikte tamamlamak zorunda oldukları senaryolar verir. Bu test A1 için 16 ile 18 dakika arası sürerken B1 için 22 dakika sürmektedir.

Adaylar sınav görevlisi ile yüz yüze olarak bu sınavı alırlar. Tartışmadaki konular, kişisel deneyimler, kişisel bilgiler, aile, alış veriş, iş, sağlık, eğitim, hobiler, toplu taşıma, barınma veya havalar ile ilgili olabilir.

Adaylar şu dört anahtar alanda değerlendirilir: bilgiyi edinmek, bilgiyi iletmek, iletişim için konuşmak ve tartışmayı başlatmak. Adaylar başarılı olmak için belirli becerilerini geliştirmiş olmak durumundadırlar. Peki bu sınava nasıl hazırlacaksınız?

Bu bir konuşma ve dinleme testi olduğundan ötürü, adaylar temel olarak kendilerinin dinleme ve kavrama becerilerini geliştirmiş olmalılardır. Bunun dışında bu testi başarmak için işte size birkaç tane daha ipucu:

1.  Kelime dağarcığınızı geliştirin. İngilizce konuşmakta kelime dağarcığınız önemli bir rol oynamaktadır. Söyleyeceklerini iletecek doğru kelimeyi bulamadıklarında insanlar kendilerini ifade edemezler. İngilizce materyaller okumak bunu geliştirmek için önerilir.

2.  Konulara aşina olun. Online olarak bazı alıştırmalar bulunmaktadır. Bunlar adayların istediklerinde soruları kafalarında nasıl oluşturacakları veya nasıl yanıtlayacakları ile ilgili bir hazırlıklarının olmasında faydalı olur.

3.  Dinleme becerinizi geliştirin. Verilen görevin ne olduğunu anlamak uygun yanıtlar hakkında düşünmek için önemlidir. Diğerlerinin ne sorduğunu veya verdikleri yanıtlarda ne gibi bilgiler verdiklerini dikkatlice dinlemek interaktif bir tartışma için çok önemlidir.

4.  Konuşacak bir partner bulun. Bu partner size iletişim becerinizi geliştirmenizde yardım edecek ve İngilizce dilini kullanımızdaki özgüveninizi artıracaktır.

5.  IELTS çalışma merkezleriyle birlikte çalışın. Konuşma öğretmenleriyle çalışmak testte başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

6.  IELTS Life Skills kolay bir testtir ve fazla endişe duymamanız gerekir. 

  • 29 November 2018, Thursday
, , ,

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
Study in the USA

Study in the USA
NEXT CONTENT

TOP