Does reading aloud make your English more fluent?

Sesli okumak sizi İngilizce’yi daha iyi konuşan biri yapar mı?

İngilizce öğrenen birçok  kişi sesli okumanın onları İngilizce’yi daha iyi konuşan kişiler haline getirdiğine inanır. Gerçekten de sesli okumak, daha iyi İngilizce konuşabilmek için iyi bir alıştırmadır.

Biri sesli okuduğunda, bununla birlikte bazı duyular da oluşur ve gelişir. Alıştırma esnasında bazıları bunun farkına bile varmaz.

Daha iyi bir konuşmacı olmak için sesli okumak neden teşvik edilmelidir? Gelin birlikte göz atalım.

Dinleme ve okuma becerileri gelişir: Sesli okuduğunuzda, okuduğunuz şeyle ilgili farkındalığınız artar. Kendinizi dinler, dilbilgisi hatalarınızın ve cümle yapılarınızın farkına varabilirsiniz. Sesli okumak okuduğunuz materyalde nerede vurgu yapmanız gerektiğine dair pratik yapmanıza olanak sağlar.

Dikkat algısı gelişir: Sesli okurken dikkat önemlidir. Dikkatinizi dağıtacak her şeye karşı kendinizi kapatmalı ve verilen göreve odaklanmalısınız. Dinlediklerinizi eksiksiz anlamak ve iletişimsizliğe yol açılmasına engel olmak için bu dikkat diğer kişilerle konuşurken de olmalıdır.

Okuma materyallerini anlama kabiliyeti artar: Kimi kinestetik, kimi görsel olmak üzere insanların farklı öğrenme biçimleri vardır. Okuduklarını dinlediklerinde bu anlamalarını kolaylaştırdığı için işitsel yoldan öğrenenlerin büyük avantajı vardır.

* Sesli okumak iyi bir egzersizdir: Konuşuyorken nefes kontrolü de çok önemlidir. Sesli okurken nerede ara verip devam edeceğimizi de öğreniriz. Bu özellikle uzun tartışmalarda ya da halka açık konuşmalarda yardımcı olur.

Ses geçişlerini, tonlamayı ve telaffuzu geliştirir: Konuşurken ses geçişleri yapmak en iyisidir. Geçişler daha fazla etki bırakır ve daha anlaşılır bir konuşma olmasını sağlar. Sesli okurken tonlama ve telaffuz hassasiyetiniz gelişir.

Kelime dağarcığınızı güçlendirir: Kelimelerin sesli okuduğunuzda fark edeceğiniz anlamları vardır. Sesli okumak kelimelerdeki daha derin anlamları anlamanıza yardımcı olur ve bu kelimeler sesli okunduğunda daha etkilidir, bu yüzden, dinleyiciler ya da izleyiciler farklı etkiler hissedebilirler.

Sesli okumak, kavrama ve telaffuz becerileri için iyi bir egzersizdir. Bunu yapanlar konuşma kabiliyetlerinde önemli değişikler görmüşlerdir. Ancak bazıları sesli okumayı yorucu ve hatta sinir bozucu bulabilirler, buna karşın bazıları da daha iyi İngilizce konuşan biri olabilmek adına bundan büyük keyif alırlar.

  • 8 June 2016, Wednesday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 11 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
Teaching and Learning English - A Guide to TOEFL Exam

Teaching and Learning English - A Guide to TOEFL Exam
NEXT CONTENT

TOP