İngilizce Çeviri Kursu Alan Öğrencilerimizden

48 saat konuşma ve yazma kursuna katıldım. Eğitim gayet güzel ve verimli geçti. Hocaların yabancı olması çok iyi. İlgi ve alakaları için tekrar teşekkür ederim.
Akademik yükseltme için çeviri sınavına girmem gerekiyordu. Üç hafta gibi kısa bir sürede internet üzerinden interaktif ders alarak sınava hazırlandım ve geçtim. Katkılarından dolayı Merve Hanıma, ilgi ve alakasından ötürü Akın Beye teşekkür ederim. Verdikleri profosyenel destek nedeniyle bu konuda ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
Bilkent Üniversitesi'nde okuduğum için aslında İngilizce ile ilgili herhangi bir sorun yaşamıyordum. Ancak bir dili konuşuyor olmak, o dilden anadilinize tercüme yapmanızı otomatik olarak sağlamaz. Bu yüzden Candelas Eğitim merkezine başvurdum. Yaklaşık iki aydır Akın Bey'den çeviri dersleri alıyorum. İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye tercüme yapma konusunda bu kısa süre içinde büyük mesafe kat ettiğimi görüyorum. Gerek çevirinin tekniklerini gerekse çeviri yaparken nasıl düşünmem gerektiğini Akın Bey'in çok etkili bir şekilde öğrettiğini gördüm. Yabancı dile hakim olmaktan başka ayrıca bu dilden Türkçeye tercüme konusundaki katkılarından dolayı başta Akın Bey olmak üzere Candelas Eğitimin tüm çalışanlarına teşekkür ederim.
TOP