Study in United Kingdom 2

Üniversite sayısı:  163
Öğrenim ücretleri:  9.000-25.000 Pound
Toplam öğrenci sayısı:  2.500.000
Yabancı öğrenci sayısı;  500.000
Türk öğrenci sayısı:  4.000
Türkiye'ye uzaklığı:   3.357 km

Motivasyon mektubu ve lise notları  İngiliz üniversitelerini etkiliyor 

Yükseköğretimde ve dil kurslarında İngiltere, ABD'den sonra öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke konumunda bulunmaktadır. Lisans eğitiminin 3 yıl, yüksek lisanın da bir yıl sürmesi ve Türkiye'ye yakınlığı tercih nedenleri arasında söyleyebiliriz.  İngiltere'nin de içinde yer aldığı Birleşik Krallığı oluşturan Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'daki üniversitelere başvurunun koşulları birbirinden farklı olabildiği gibi aynı üniversitedeki bölümler arasında da farklılıklar gösterebilmektedir. İskoçya'da lisans eğitimi 4 yıl, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da 3 yıldır.

LİSE DERSLERİ ÖNEMLİDİR
Üniversiteler öğrencinin lise notlarını dikkate almaktadır. Bu yüzden notlarınızın yüksek olmasını tavsiye ediyoruz. Öğrenci kabul esnasında özellikle dil becerisini arttırmak ve üniversite eğitiminde ihtiyacı olan araştırma tekniklerini geliştirmek amacıyla akademik hazırlık programı alması istenir. Ancak yabancı dilde eğitim, veren bir liseden, iyi dereceli bir diplomayla mezun olanlar bu programa katılamaz.

ONLINE BAŞVURU İMKANI BULUNMAKTADIR 
Öğrenciler başvurularını merkezi başvuru sistemi UCAS 'ın (Universities and Colleges Admission Service) internet sitesinden on-line olarak 5 program için yaparlar. Başvuru için gereken dökümanlar arasında, İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS derecesi, lise diploması, mezun olmayanlar için not ortalamasını gösteren belge, öğretmenlerinden referanslar ve neden o alanda eğitim almak istediklerini anlatan bir motivasyon mektubu yer almalıdır. IELTS için, Birleşik Krallık'taki üniversiteler 5 ile 6.5 skoru ister. Her üniversitenin aradığı özel koşullar Education UK websitesinden (www.educationuk.org/turkey) veya İngiltere'de lisans programlarına başvurular için kullanılan UCAS web sitesinden (www.ucas.com) öğrenilebilir.

Üniversitede lisans ücretleri verilen eğitime göre değişmektedir. Bir yıllık akademik hazırlık programlı 6 bin ile 12 bin Pound arasında değişirken, sanat programları 9 bin ile 11 bin, fen bilimleri 9 bin – 22.000, laboratuvar çalışması içeren programlar 10 bin ila 25 bin Pound arasında olmaktadır. Konaklama masrafı haftalık ortalama 90 ile 150 Pound arasında değişmektedir.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMLERİNDE BURS İMKANI 
Burslar genelde yıllık eğitim ücretlerinin yüzde 10 ile yüzde 40'ını ve daha çok master ve doktorayı kapsamaktadır. Vakıf, bilimsel araştırma kurumları ve üniversitelerden burs imkanı bulunmaktadır. Burs alımında en büyük kriter öğrencinin akademik başarısıdır.

İNGİLİZCE SEVİYESİ YETERLİ OLMAYANLAR NE YAPABİLİRLER?
İngilizce bilmeyen veya İngilizce seviyesi yeterli olmayanlar başvurabilir ama şartlı kabulde bir sene içinde üniversitenin istediği seviyeye getirmek için kursa gitmelidirler. Bu durumda öğrenciye 11 ay kalma hakkı tanıyan Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student visitor) alır. Kursu bitiren yükseköğretime devam için TIER 4 öğrenci vizesi almalıdır.

20 SAATE KADAR İZİN HAKKI
TIER 4 Öğrenci vizesi haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Tatilde tam zamanlı çalışılır. Öğrenci eğitimi sırasında sponsor bir şirket bulduğu takdirde mezuniyet sonrasında çalışma vizesi alarak İngiltere'de çalışma hakkına sahip olabilir. 

  • 7 December 2018, Friday

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 14 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
Study in Norway

Study in Norway
NEXT CONTENT

TOP