IELTS Sınavında BAŞARI

1- Dinleme bölümünde ses, durum ve hoparlörlere aşinalık kazanmak için ilk bölümün başındaki örneği kullanın. Böylece sonraki gerçek sınav bölümünde rahat edersiniz.

2- Sadece dinlemede çalınan bölümle ilgili sorulara bakarak, dinleme kaydı durana kadar dinlemeye devam edin. Böylece doğru alana odaklanabilirsiniz.

3- Farklı bölümler arasındaki dinleme kaydında duraklamalar sıklıkla görülür. Bir sonraki soru kısmına hazırlanmak için bu duraklama alanlarını iyi kullanın.

4- Dinleme sorularını Soru Kağıdında göründükleri sıraya göre cevaplayın. Normalde soruların kağıttaki bilgilerin sırasını takip ettiklerini unutmayın.

5- Kaydın sonunda, cevaplarınızı Yanıtlama Sayfasına aktarmaya zaman ayırabilirsiniz. Bunu yaparken dilbilgisi ve yazım denetimi yapmayı unutmayın.

6- Akademik Okuma yaparken konu, stil, olası kaynak, yazarın amacı ve istenen okuyucu gibi özellikleri hızlıca edinerek okumaya başlayınız.

7- Okurken, her kelimenin veya cümlenin tam anlamını anlamaya çalışmayın. Zamanınız yok ve metnin tüm bölümleri size sorulmayabilir.

8- Okuma bölümlerinin bazen örnek bir cevabı vardır. Durum böyle ise, araştırın ve neden doğru olduğuna karar verin.

9- Bazı cevaplar metindeki kelimeleri kullanmanızı gerektirir; bazılarında kendi kelimelerinizi kullanmalısınız. Talimatları dikkatlice kontrol edin.

10- Talimatlar bir kelime sınırı da içerebilir, ör. “En fazla üç kelime kullanın.” Cevabınızda gereksiz sözcüklerden kaçınarak bunu yapın.

11- Akademik Yazı Yazımında daima konuya uymanız gerekir. Sınavdan önce asla metin bölümleri hazırlamaya çalışmayın.

12- Önerilen zamanlamaya uyun: Görev 2 için Görev 1'den daha fazla puanlama olabilir.

13- Fikirlerinizi ve cümlelerinizi geniş bir dil yelpazesi kullanarak uygun şekilde organize edin ve bağlantı kurun ve fikirleri tartışmak ve fikirlerini ifade etmek için yeteneğinizi gösterin (Görev 2'de).

14- Görev 1'de 150'den az kelime veya Görev 2'de 250'den az yazarsanız puan kaybedeceksiniz, ancak her görevde de maksimum sayıda kelime kullanmanız istenmez.

15- Yazınızı planlarken, yazdıklarınızı kontrol etmek için sonunda bolca zaman ayırın.

16- Konuşmada, hazırlanmış bir konuşma yapmaya ya da tartışmanız istenen konudan farklı bir konudan söz etmeye çalışmayın.

17- Kayıt cihazına değil daima doğrudan TEST Uzmanına konuşun.

18- Test Uzmanının sorularına "Evet" veya "Hayır" yazan her cevap verdiğinizde, cevabınıza daha fazla ayrıntı ekleyin. Her durumda da en az bir noktayı detaylı açıklamayı hedefleyin.

19- Genel bilgileriniz üzerinde değil, etkili bir şekilde iletişim kurma beceriniz konusunda test edilmediğinizi unutmayın. Bundan dolayı, iletişiminiz çok iyi olmalı!

20- Fikir ve cümlelerinizi düzgün bir şekilde organize edin ve birbirine bağlayın, normal hızda açıkça konuşun ve çok çeşitli yapılar ve kelime dağarcığı kullanın.

Tüm bu ipuçlarına rağmen yine de iyi ve profesyonel bir destek almanızı size tavsiye ederiz. Şayet bir desteğe ihtiyaç duyarsanız, Ankara'nın en iyi IELTS Kurslarından biri olan Candelas Academy'ye danışmanızı tavsiye ederiz. Candelas Academy ile IELTS derslerini Bire-Bir ÖZEL ders şeklinde alırsınız. Eğitimler Ankara'da yüz yüze ve Türkiye çağında ONLINE olarak verilir.

  • 7 August 2019, Wednesday
,

EDUCATION SERVICES

English & Certificate Programs

English & Certificate Programs

Certificate Programs, VIP group and One-to-One English, TOEFL IBT, TOEIC and IELTS courses

Education Abroad Services

Education Abroad Services

Study Abroad Programs in the USA, UK, Australia, New Zealand and Eurpean Countries.

International Cultural Exchange

International Cultural Exchange

Work Experience at Walt Disney World, Cultural Exchange programs in the USA, Europe and Turkey

Photo Gallery

Photo Gallery

Here, you can see the photos of our students and clients who recieved service from us.

Video Gallery

Video Gallery

You can watch our videos related to our students, services and some activities.

Testimonials About Candelas

Testimonials About Candelas

Here, You can read the testimonials from our students, teachers working with us and our clients.

Read the testimonials about us and write your comments.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.

Candelas Education is 13 years old

MyECO Online English

While taking your English lessons online from MyECO in specially designed virtual classrooms, you will not feel a need for a face to face classroom lesson.All the content of MyECO has been designed suitable to the levels of The Common European Framework of Languages. Our video lessons have been prepared carefully and exclusively. You will learn through intensive exercises and drills.

 

LIKE OUR PAGE

4000+

FOLLOW US

250+

FOLLOW US

900+
Cost of Living in Ukraine 2019

Cost of Living in Ukraine 2019
NEXT CONTENT

TOP